Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-10-06, 16:13 Autor: Wiesław Kolbusz

Jest wyrok w sprawie głośnego zabójstwa w Nysie.

Sąd [fot. Daniel Klimczak]
Sąd [fot. Daniel Klimczak]
Głównym podejrzanym, który zadał śmiertelny cios miał być Patryk D. W sierpniu ubiegłego roku popełnił samobójstwo. Został odnaleziony martwy w swoim domu w Nysie. Miał 22 lata, a od zbrodni, o którą był oskarżany minęły 4 lata.
Do ataku na Maćka doszło 27 października 2018 roku. 22-letni wówczas student grał w piłkę na parkingu przy jednym z marketów w Nysie. Nagle podeszła do niego grupka pijanych wyrostków. Znali go z widzenia, znali też jego mamę, która była ich nauczycielką. To nie powstrzymało ich przed skatowaniem chłopaka. W wyniku odniesionych obrażeń Maciek zmarł w szpitalu 1 listopada.
W trakcie procesu na jaw wyszły szokujące kulisy tej zbrodni. Maciej zapewne by żył, gdyby nie z pozoru niewinne kłamstwo żony jednego z oskarżonych. Mężczyzna nie spieszył się z powrotem z imprezy do domu, więc kobieta postanowiła zwabić go fortelem. Opowiedziała mu, że jacyś chłopcy grali w piłkę i rzucali kamieniami w ich okna.
Nysa wyrok za zabójstwo

Zobacz także

2022-12-09, godz. 16:33, RTT - artykuły PSZOK Walce już działa. Niestety "śmieciowi oszuści" też. Gmina Walce ma od dziś (09.12) nowy PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. O inwestycję mieszkańcy zabiegali przeszło 4 lata. Na przeszkodzie stały finanse, które jednak udało się pozyskać. » więcej 2022-12-09, godz. 16:22, RTT - artykuły Pierwsze autobusy odjeżdżają z Centrum Przesiadkowego Opole-Główne Od czwartku na płycie Centrum Przesiadkowego Opole Główne zatrzymują się pierwsi przewoźnicy komunikacji pozamiejskiej. Kolejni dołączą jutro (w sobotę) i w poniedziałek 12 grudnia. » więcej 2022-12-09, godz. 16:18, RTT - artykuły Kolejne pytania w sprawie obwodnicy Zawady W którym miejscu planowana obwodnica Zawady zostanie włączona do obwodnicy północnej Opola? Aktualnie w grze jest skrzyżowanie ulicy Oleskiej i drogi krajowej 45 oraz obwodnica na wysokości centrum handlowego Turawa Park. » więcej 2022-12-08, godz. 16:15, RTT - artykuły Bardzo ją kochał, a jednak zabił Wracamy do zabójstwa 46-letniej Ukrainki w Zdzieszowicach. Do zdarzenia miało dojść w kwietniu 2022 roku. Były partner był zazdrosny o to, że kobieta spotyka się z innymi mężczyznami. » więcej 2022-12-08, godz. 16:02, RTT - artykuły Projekt rewitalizacji Opola gotowy Ma 200 prawie 200 stron a w środku kilkaset pomysłów. Teraz urzędnicy ruszyli w teren, bo to co planują trzeba pokazać. Program obliczony jest na kilkanaście lat i jak zapewniają jego autorzy - jest to do zrobienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »