Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-05-25, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

To wprawdzie nie będą autostrady, ale dla lokalnej społeczności inwestycje bardzo ważne

fot. FB wojewoda opolski
fot. FB wojewoda opolski
Cztery opolskie gminy wyremontują lokalnie drogi dzięki kolejnym dotacjom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzisiaj (25.05) w urzędzie wojewódzkim podpisano umowy na dofinansowania o łącznej wartości 2 milionów 200 tysięcy złotych.
Udało się to dzięki oszczędnościom przetargowym gminy Tarnów Opolski. Włodarzom tego samorządu udało się pozyskać niezbędne pieniądze z Polskiego Ładu, więc pozostałą pulę można przeznaczyć na inne inwestycje.

Czwartym beneficjentem jest gmina Głubczyce, której przyznano niemal 900 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Stromej.
Pieniądze na nowe drogi lokalne - reporter Witold Wośtak

Zobacz także

2022-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Młodzi na poligonie. Kadeci poznają dyscyplinę wojskową, podstawy strzelectwa i taktyki W koszarach 1. Pułku Saperów w Brzegu trwa szkolenie absolwentów klas mundurowych. Przez 12 dni kadeci poznają dyscyplinę wojskową, podstawy strzelectwa i taktyki. Zajęcia są prowadzone w warunkach poligonowych. Dziś młodzi ludzie… » więcej 2022-07-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Widowiskowe mistrzostwa świata katamaranów w Turawie. Pogoda płata figle Za nami pierwszy dzień mistrzostw świata katamaranów TopCat w Turawie. Na Jeziorze Dużym rywalizuje ponad 40 załóg. W poniedziałek (11.07) odbyły się dwa wyścigi mistrzowskie. Warunki, które im towarzyszyły nie były dla żeglarzy… » więcej 2022-07-11, godz. 16:00, RTT - artykuły Trwa rekrutacja do szkół średnich. W Opolu więcej chętnych niż miejsc Trwa rekrutacja do szkół średnich. Tylko do środy (13.07) absolwenci szkół podstawowych mają czas na złożenie wszystkich wymaganych dokumentów. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w Opolu. Jakie kierunki i szkoły cieszą się największym… » więcej 2022-07-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Pokrzywna i Jarnołtówek chcą odłączyć się od Głuchołaz. Czy lepiej będzie im z Prudnikiem? 'Pokrzywna wraca do Prudnika'. Takie i podobne hasła można coraz częściej spotkać na forach i w mediach społecznościowych. To wyraz niezadowolenia mieszkańców miejscowości wypoczynkowej. W ocenie wielu, gmina Głuchołazy pomija… » więcej 2022-07-07, godz. 16:15, RTT - artykuły To prawdopodobnie poszukiwany od 17 zabrzanin. Z Odry wyłowiono samochód Makabryczne odkrycie w Odrze w rejonie Obrowca. Z rzeki wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się szczątki mężczyzny. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »