Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-01, 19:00 Autor: Marzena Śmierciak

Pandemia wyhamowała, a wraz z nią dynamika szczepień. Tymczasem coraz głośniej mówi się o wariancie Delta

Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienia [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienia [fot. Marcin Skomudek]
Ruszyła loteria szczepionkowa. Od dziś (1.07) każda pełnoletnia osoba, która jest w pełni zaszczepiona, może wygrać nagrody pieniężne i samochody w loterii Narodowego Programu Szczepień. Może to zachęci Polaków do szczepień. Bo lekarze alarmują: spada zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19.
Z rządowych danych wynika, że najmniej szczepień prowadzonych jest wśród dzieci od 12. roku życia oraz w grupie wiekowej 18-30. Z kolei coraz częściej mówi się o kolejnej groźnej mutacji koronawirusa, wariancie Delta, który może być odpowiedzialny za czwartą falę zakażeń.

Dlaczego warto się zaszczepić? A jakie jest ryzyko, kiedy tego nie zrobimy? Sprawdzała Katarzyna Doros.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-08-25, godz. 16:15, RTT - artykuły Przedszkole i szkoła w jednym. Jak będzie funkcjonować placówka w Rozmierce? Gmina chciała połączyć tę placówkę z podstawówką w oddalonej o 4 kilometry Suchej tak, aby w Rozmierce uczyły się dzieci z klas 1-3 a w Suchej 4-8. » więcej 2021-08-24, godz. 16:15, RTT - artykuły Medalowe szanse (o)polskich paraolimpijczyków 89 polskich sportowców weźmie udział w rozpoczynających się dziś (24.08) letnich igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W skład polskiej reprezentacji wchodzi 56 zawodników i 33 zawodniczki. » więcej 2021-08-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Co jeszcze kryje ziemia pod nyskim rynkiem? W czasie prac związanych z przebudową głównego miejskiego placu - czyli rynku - znaleziono pozostałości dawnej zabudowy, dawnych kamienic. To obszar między ratuszem a bazyliką. » więcej 2021-08-20, godz. 19:15, RTT - artykuły Mistrz olimpijski Dawid Tomala przyjechał do Opola Skala jego wyczynu i niespodzianki, jaką zrobił, jest porównywana do skoku narciarza Wojciecha Fortuny. Choć stawiało na niego niewielu, to on - choć jak sam przyznał trochę się nudził w czasie rywalizacji- zdobył olimpijskie z… » więcej 2021-08-20, godz. 17:15, RTT - artykuły Uniwersytet Opolski zabiega o ewakuację z Afganistanu do Polski wykładowcy z rodziną oraz grupy afgańskich studentów Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego chcą sprowadzić do Polski 20 obywateli Afganistanu. To rodzina jednego z wykładowców i studenci, którzy wcześniej byli na wymianie studenckiej na opolskiej uczelni. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »