Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-06-10, 16:13 Autor: Marzena Śmierciak

Drakońskie podwyżki czynszu za mieszkania komunalne w Zawadzkiem. Mieszkańcy oburzeni. "Budynki nieocieplone, tynki się sypią"

Lokatorzy lokali gminnych nie zgadzają się z podwyżką czynszu [fot. A. Pospiszyl]
Lokatorzy lokali gminnych nie zgadzają się z podwyżką czynszu [fot. A. Pospiszyl]
Od lipca wchodzi w życie nowy sposób naliczania opłat za korzystanie z mieszkań i budynków komunalnych gminy Zawadzkie. Okazuje się, że dla części lokatorów oznacza to podwyżkę o 100%. Nie zgadzają się oni z takim naliczaniem opłat i chcą, by urzędnicy zmienili system, a ceny za korzystanie z lokali obniżyli.
O tej sytuacji Agnieszka Pospiszyl rozmawiała z lokatorami budynków przy ul. Karola Miarki w Zawadzkiem - Julią Krasuską, Haliną Juraszek, Magdaleną Mietelską i Mateuszem Zającem oraz burmistrzem Zawadzkiego Mariuszem Stachowskim.
Posłuchaj - autor Agnieszka Pospiszyl

Zobacz także

2021-08-09, godz. 16:00, RTT - artykuły Zabójstwo 56-letniej kobiety w Namysłowie. Policja zatrzymała dwie podejrzewane osoby Brutalne zabójstwo 56-letniej kobiety w Namysłowie. Śledczy zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn. Nie zostali przesłuchani, gdyż na razie trzeźwieją. Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło w niedzielę (08.08), około… » więcej 2021-08-06, godz. 16:15, RTT - artykuły Mamy sierpień, ruszył sezon pielgrzymkowy Rozpoczął się sierpień, a wraz z nim sezon pielgrzymek na Jasną Górę. Przez Opolszczyznę przechodzą obecnie reprezentanci aż trzech diecezji: legnickiej, świdnickiej i wrocławskiej. » więcej 2021-08-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Kolejna pod RCKiK - bo jest szansa na długi wolny weekend? Za czym kolejka ta stoi? Pytają przejeżdżający ulicą Kośnego w Opolu. Ogonek ustawia się przed regionalną stacją krwiodawstwa. Zwykle w lato dawców brakuje. A tu taka niespodzianka. No to szukamy przyczyny. Witold Wośtak. » więcej 2021-08-06, godz. 15:30, RTT - artykuły Do peronu w prawo, w lewo, potem prosto! Zamieszanie na opolskim dworcu PKP Pamiętacie państwo scenę z kultowego Misia mistrza Barei, gdzie odprowadzający babcię na samolot wnuk czyta, że najbliższy czynny taras widokowy znajduje się we Wrocławiu. Otóż w Opolu - mamy poniekąd podobnie. » więcej 2021-08-06, godz. 06:24, RTT - artykuły Nieproszony gość na posesjach w Domecku Nieproszony gość na prywatnych posesjach i nocne szczekanie psów, które alarmują swoich właścicieli. Tak w skrócie wyglądała ubiegła noc mieszkańców Domecka. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »