Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-05-05, 16:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pudełka dla pań. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu

Intimate Box - projekt socjalny mający zmniejszyć ubóstwo menstruacyjne [fot. archiwum organizatora]
Intimate Box - projekt socjalny mający zmniejszyć ubóstwo menstruacyjne [fot. archiwum organizatora]
Pudełko intymne – to nazwa akcji prowadzonej przez pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.
Panie zbierają środki higieniczne potrzebne kobietom w czasie menstruacji. Te trafią do skrzyneczkę, które będą ustawione w damskich toaletach. To próba walki z ubóstwem menstruacyjnym – problemem, który dotyka szerokie rzesze dziewcząt i kobiet, a o którym mało się mówi. Agnieszka Pospiszyl o problemie i o zbiórce rozmawiała z paniami z kędzierzyńskiego MOPS-u: Danutą Bojdą, Agnieszką Jarońską i Agatą Morkis.
Pudełka dla pań. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-06-14, godz. 16:30, RTT - artykuły Śluzy wyremontowane. "Mamy nowoczesną drogę wodną" Spacer po śluzie, projekcja filmu oraz rejs pasażerskim statkiem - takie atrakcje przygotowano dzisiaj w Sławięcicach. Gospodarz - czyli RZGW w Gliwicach - zaprezentował efekty modernizacji odrzańskich śluz. » więcej 2021-06-14, godz. 16:15, RTT - artykuły Jedzie pociąg z daleka... i w końcu się zatrzymał w Goszczowicach Przez lata nie mogli wsiąść do pociągu. Ale się doczekali. Na stacji Goszczowice dzisiaj zatrzymał się długo wyczekiwany skład osobowy. » więcej 2021-06-11, godz. 19:45, RTT - artykuły Opolska "Szansa" po gruntownym remoncie Zakończył się remont Ośrodka Readaptacji Społecznej „Szansa” w Opolu. Dzięki inwestycji za 770 tysięcy złotych budynek nie odstrasza swoim wyglądem z zewnątrz, a prace, jakie zostały wykonane wewnątrz pozwalają około 50 rodzinom… » więcej 2021-06-11, godz. 17:00, RTT - artykuły Kibice doczekali się EURO 2020. Wieczorem inauguracja piłkarskich mistrzostw Europy. Sportowych emocji nie zabraknie też w regionie Rok później, niż planowano, ze względu na pandemię, ale najważniejsze, że startują mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ten turniej będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy nie odbędzie się w jednym, czy dwóch państwach, ale aż w … » więcej 2021-06-11, godz. 15:29, RTT - artykuły Kolejny etap modernizacji nyskiego rynku. "Ma zachęcać, żeby tam przyjść, odpocząć" Jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się prace związane z drugim etapem przebudowy nyskiego rynku. Za ponad 11 milionów złotych serce miasta ma się stać bezpieczniejszym i bardziej estetycznym miejscem przeznaczonym do spotkań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »