Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-03-15, 16:15 Autor: Marzena Śmierciak

Zmiany w urzędzie wojewódzkim stały się faktem. Sławomir Kłosowski - nowym wojewodą opolskim

Violetta Porowska, Adrian Czubak i Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Violetta Porowska, Adrian Czubak i Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Sławomir Kłosowski zastąpił Adriana Czubaka na stanowisku wojewody opolskiego. Nowy przedstawiciel rządu w regionie zapowiedział, że przede wszystkim chce koncentrować się na walce z COVID-19.
Zapewnił, że zrobi wszystko, by nie zabrakło łóżek dla zakażonych pacjentów, a szczepienia w regionie stały na najwyższym poziomie. Z kolei ustępujący wojewoda Adrian Czubak podsumował niespełna 6 lat swojej kadencji, podczas której - jak mówił na konferencji prasowej - stawiał na bezpieczeństwo i rozwój regionu. To m.in. nowe obwodnice, utworzenie Centrum Obsługi Cudzoziemców czy utworzenie szpitala tymczasowego.

Dziś obaj wojewodowie - były i nowy - wystąpili wspólnie wraz z szefowa PiS posłanką Violettą Porowską na konferencji prasowej. Wcześniej swoją konferencję zorganizowała opozycja - Witold Zembaczyński i Tomasz Kostuś, nie szczędząc ostrych słów pod adresem Adriana Czubaka. A te wszystkie polityczne głosy zebrała i ułożyła w takiej dźwiękowej mozaice Katarzyna Doros.
Posłuchaj relacji naszej reporterki Katarzyny Doros

Zobacz także

2021-04-16, godz. 07:45, RTT - artykuły Czy Opolanie myślą o wakacjach i planują urlopy podczas trwającej pandemii? Mamy połowę kwietnia. Kiedyś o tej porze wiele osób miało już zaplanowane wakacje. Ale trwa pandemia, a wraz z nią obostrzenia. I nie wiadomo, co tu robić? Planować czy nie? Jeśli tak, to gdzie pojechać - wybrać kraj czy zagra… » więcej 2021-04-15, godz. 17:45, RTT - artykuły Krasnoludki mieszkają w Borucicach i mają się tam dobrze. Ich "rodzina" stale się powiększa Wioska krasnali w Borucicach w powiecie brzeskim założona 4 lata temu przy wjeździe do miejscowości stale się rozrasta za sprawą mieszkańców i darczyńców. Odwiedzający w ten sposób zapewniają drugie życie figurkom, które jeszcze… » więcej 2021-04-15, godz. 16:04, RTT - artykuły Opole: lodowisko Toropol prawie gotowe do masowych szczepień Lada dzień będzie gotowe do pilotażowego programu szczepień powszechnych sztuczne lodowisko Toropol w Opolu. Ustawiono tam już 12 boksów, w tym 2 rezerwowe, dzisiaj (15.04) trwa też montaż mebli oraz instalacja komputerów. » więcej 2021-04-14, godz. 18:00, RTT - artykuły Leśniczy odkrył nieopodal Pokrzywnicy toporek sprzed 3 tysięcy lat W lasach nieopodal Pokrzywnicy, w gminie Reńska Wieś, pasjonat historii i jednocześnie leśniczy Łukasz Wawrzyńczyk, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt”, natrafili na prawdziwy skarb - toporek typu czeskiego… » więcej 2021-04-14, godz. 14:47, RTT - artykuły Gorączka, wysypka i inne dolegliwości - zespół PIMS dotyka małych pacjentów. Na Opolszczyźnie dzieci są kierowane do USK w stolicy regionu Kilka tygodni po każdej fali zachorowań na COVID-19 u niektórych dzieci, które zakażenie koronawirusem przeszły łagodnie lub bezobjawowo diagnozuje się PIMS, czyli dziecięcy zespół pocovidowy. To groźny wieloukładowy zespół… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »