Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-03-15, 16:15 Autor: Marzena Śmierciak

Zmiany w urzędzie wojewódzkim stały się faktem. Sławomir Kłosowski - nowym wojewodą opolskim

Violetta Porowska, Adrian Czubak i Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Violetta Porowska, Adrian Czubak i Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Sławomir Kłosowski zastąpił Adriana Czubaka na stanowisku wojewody opolskiego. Nowy przedstawiciel rządu w regionie zapowiedział, że przede wszystkim chce koncentrować się na walce z COVID-19.
Zapewnił, że zrobi wszystko, by nie zabrakło łóżek dla zakażonych pacjentów, a szczepienia w regionie stały na najwyższym poziomie. Z kolei ustępujący wojewoda Adrian Czubak podsumował niespełna 6 lat swojej kadencji, podczas której - jak mówił na konferencji prasowej - stawiał na bezpieczeństwo i rozwój regionu. To m.in. nowe obwodnice, utworzenie Centrum Obsługi Cudzoziemców czy utworzenie szpitala tymczasowego.

Dziś obaj wojewodowie - były i nowy - wystąpili wspólnie wraz z szefowa PiS posłanką Violettą Porowską na konferencji prasowej. Wcześniej swoją konferencję zorganizowała opozycja - Witold Zembaczyński i Tomasz Kostuś, nie szczędząc ostrych słów pod adresem Adriana Czubaka. A te wszystkie polityczne głosy zebrała i ułożyła w takiej dźwiękowej mozaice Katarzyna Doros.
Posłuchaj relacji naszej reporterki Katarzyny Doros

Zobacz także

2021-05-04, godz. 16:00, RTT - artykuły Majówka z historią dla każdego Choć obchody były znacznie skromniejsze niż planowano, a pandemia popsuła wiele szyków, w niedzielę, 2 maja, na Górze św. Anny odbyły się centralne obchody rocznicowe. Świętowanie stu lat od wybuchu powstania trwało także w poniedziałek… » więcej 2021-05-04, godz. 15:30, RTT - artykuły ZAKSA na maxa! Zwycięzcy Ligi Mistrzów w korowodzie dla kibiców [ZDJĘCIA] 1 maja Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w Weronie Itas Trentino 3:1 w finałowym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów. Ten tytuł zespół z Opolszczyzny zapewnił sobie po raz pierwszy w historii. Zdjęcia zwycięzców obiegły… » więcej 2021-05-04, godz. 15:24, RTT - artykuły Była i "Lalka"... Wystartował maturalny maraton Czy ambicja ułatwia osiąganie celu, na podstawie 'Lalki'? Czy miasto jest dobre, czy złe dla człowieka, na podstawie 'Ziemi obiecanej'? » więcej 2021-04-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Matury 2021. W szkołach przygotowania do egzaminu dojrzałości w reżimie sanitarnym W opolskich szkołach średnich trwają przygotowania do tegorocznych egzaminów dojrzałości. Egzaminy maturalne będą przeprowadzane zgodnie wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki… » więcej 2021-04-29, godz. 16:00, RTT - artykuły "Klimatu górskiego w Jarnołtówku nie czuć". Mieszkańcy i turyści czekają na niezbędna infrastrukturę Jarnołtówek to jedna z najpiękniej położonych, u stóp Kopy Biskupiej, miejscowości turystycznych w naszym regionie. W marcu gmina Głuchołazy otrzymała 4 miliony złotych w ramach rządowego programu wsparcia dla samorządów na terenach… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »