Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-19, 15:15 Autor: Cezary Puzyna

Kolejny unikatowy zabieg w USK w Opolu. Szpital zapowiada kolejne tego typu operacje

W USK po raz pierwszy wykonano zabieg metodą Ilizarowa [fot. USK w Opolu]
W USK po raz pierwszy wykonano zabieg metodą Ilizarowa [fot. USK w Opolu]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Po raz pierwszy na Opolszczyźnie dokonano zabiegu metodą Ilizarowa. Jest to aparat, który pozwala na wydłużenie oraz korekcję deformacji kończyny.
Choć ta metoda znana jest od połowy lat 50. ubiegłego wieku, to dopiero teraz zastosowano ją w naszym regionie. Zabieg przeprowadził dr hab. nauk medycznych prof. UO Piotr Morasiewicz, a jego pacjentką była 11-letnia Karolina.

Zabieg przeszedł pomyślnie i jest zapowiedzią nowych działań i możliwości chirurgii ortopedycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Zabieg w USK

Zobacz także

2021-01-18, godz. 15:28, RTT - artykuły Powrót młodszych dzieci do szkół - z obawami, ale przede wszystkim z radością Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wrócili do nauki stacjonarnej. W szkołach obowiązuje jednak reżim sanitarny. » więcej 2021-01-15, godz. 16:00, RTT - artykuły Mochów od dziś pierwszym w diecezji opolskiej sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Kościół parafialny w Mochowie-Paulinach będzie pierwszym w diecezji opolskiej sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziś wchodzi w życie dekret biskupa Andrzeja Czai ustanawiający to wyróżnienie dla miejsca, gdzie w czasie potopu… » więcej 2021-01-15, godz. 15:30, RTT - artykuły Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Na początek szczepić będą mogli się seniorzy powyżej 80. roku życia Seniorzy powyżej 80. roku życia już mogą zapisać się na konkretny dzień, Pozostali Polacy - mogą zgłaszać chęć zaszczepienia przeciw COVID-19 i czekać na informację zwrotną. Ruszyła zmasowana akcja budowania odporności kr… » więcej 2021-01-14, godz. 16:00, RTT - artykuły Na wodach po sezonie. Był długi, ale nie "obfity" W końcu przyszedł mróz i śnieg, cieszą się dzieci, które mają teraz ferie. Ale cieszą się też żeglarze, którzy oficjalne zakończyli sezon nawigacyjny 2020. Dodajmy że wyjątkowo długi sezon. Jaki był? To sprawdza Agnieszka… » więcej 2021-01-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Nie dla zmian w oświacie w gminie Ozimek! Rodzice i nauczyciele dwóch szkół - w Antoniowie i Ozimku, nie zgadzają się z pomysłem władz gminy dotyczących zmian w strukturze oświaty. Chodzi o planowane powstanie centralnego ośrodka w PSP numer 3. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »