Frontem do petenta, już nie tylko on-line. Od dziś urzędy w całej Polsce powoli wracają na tory normalnej pracy. Rejestracja samochodów, akty urodzenia, czy pomoc społeczna. W magazynie sprawdziliśmy jak w praktyce ten powrót wygląda w naszym regionie.
Rząd opublikował listę zadań podstawowych, które będą realizować w ramach ograniczenia obostrzeń podczas epidemii koronawirusa. Na liście tej kilkanaście zadań, działań, które mają być dostępne dla petentów, już nie tyle w wersji on-line ale osobistej. To m.in. rejestracja w urzędzie stanu cywilnego, ewidencja ludności, wydawanie dowodów osobistych.
Opole i powiat opolski sprawdził Mariusz Chałupnik. Na dzień dobry rejestracja aut, wydawanie praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i urząd stanu cywilnego. Posłuchajmy!
Północ regionu, powiaty oleski i kluczborski, obsługiwane przez Witolda Wośtaka. I temat - świadczenie usług komunalnych - Posłuchajmy!
Brzeg, Namysłów, Nysa - to powiaty, z których wiadomości dla państwa zbiera Daniel Klimczak. Kolejne punkty uwalnianych usług to wydawanie decyzji architektoniczno-budowlanych i innych związanych z inwestycjami oraz powrót na pełne tory pracy powiatowych urzędów pracy. Jak przekazał nam dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy Maciej Kalski już blisko 7 milionów złotych trafiło do firm w regionie w ramach tzw. mikropożyczki z tarczy antykryzysowej. Pośredniaki rozpatrzyły już ponad 2 tysiące tego typu pożyczek. Jak w tej liczbie odnajduje się Nysa, przedsiębiorcza Nysa. i czy urząd działa już na sto procent? Posłuchajmy!
Strzelce Opolskie, Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. I Katarzyna Doros. Krapkowickie starostwo od początku pandemii starało się działać w miarę normalnie. Czy uwolnienie pracy coś zmieni? Posłuchajmy!
W Prudniku informacje zbiera Jan Poniatyszyn. Kolejne "otwarcie", lub jak można powiedzieć, powrót na pełne tory pracy, dotyczy aspektu pomocy społecznej. Co się zmieni w Prudniku? Posłuchajmy!