Radio Opole » Rewiry kultury Radia Opole » Archiwalne audycje z lat 2016-2021 » SBB patronem Studia M Radia Opole!
2018-05-29, 23:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

SBB patronem Studia M Radia Opole!

Józef Skrzek wspomina sesje nagraniowe w opolskiej rozgłośni
Studiu M nadano imię SBB. Po uroczystości lider legendarnej rockowej grupy Józef Skrzek wspominał sesje nagraniowe w opolskiej rozgłośni. Jak podkreślał realizatorzy, którzy pracowali za konsoletą wykazywali się wyjątkową cierpliwością i zrozumieniem dla artystów.

- Pomagali i często patrzyli na nas, zwłaszcza na mnie, pobłażliwie "Co ten synek chce?" - wspominał. - Płytę "Memento z banalnym tryptykiem" miksowałem, jak już były materiały na wielośladzie z półtora miesiąca. "Memento" zostało ocenione, wow, bardzo wysoko, jeśli chodzi o hierarchię płyt wszech czasów, znalazło się w pierwszej piątce w Nowym Jorku. Zbyszek Preisner, jak usłyszał "Memento" to też zwariował. Myśmy zaczynali robić takie nagrania w stylu symphonic rock - zaznaczał.
- Podziwiam to, na jaką pracę nam tutaj pozwolono - mówił Józef Skrzek. - Okazuje się, że w dalszym ciągu ta więź istnieje(...). To wszystko to jest podtrzymanie tej naszej znajomości, przyjaźni, no nie użyję takiego słowa wielce wzniosłego... miłości - dodaje.

Z grupą SBB pracowali wieloletni pracownicy Radia Opole Renata Szybka, Władysław Gawroński, Edward Spyrka czy Andrzej Czubiński.

Zobacz także

2018-10-25, godz. 16:49 Dwie gitary, dwa głosy i tysiąc historii, czyli Janek Samołyk o płycie "Sam & Bart" O płycie "Sam & Bart" - nagranej wspólnie z Szymonem Bartkowiakiem - opowiadał w audycji "Rewiry kultury" gitarzysta, autor tekstów i kompozytor - Janek Samołyk… » więcej 2018-10-17, godz. 11:16 Ołtarz Stanisława Majewskiego w posiadaniu Muzeum Wsi Opolskiej O ołtarz wykonany przez ludowego twórcę Stanisława Majewskiego wzbogaciły się zbiory Muzeum Wsi Opolskiej. Sylwetkę twórcy oraz jego dzieło przybliżył… » więcej 2018-09-29, godz. 16:20 "Sacrum Śląskie - Utopce Nadodrzańskie", czyli jak promują kulturę lokalną Teatr oparty na gwarze śląskiej czy warsztaty kulinarne - tak promuje się lokalną tradycję w Bierawie. To wszystko w ramach inicjatywy "Sacrum Śląskie -… » więcej 2018-09-14, godz. 11:30 Wierzenia i ośrodki kultu. Artur Wasążnik o Słowianach X wieku O wierzeniach Słowian zamieszkujących w X wieku Połabie i ważnych ośrodkach kultu rozmawialiśmy z Arturem Wasążnikiem. Nasz gość napisał powieść przygodowo-historyczną… » więcej 2018-07-26, godz. 10:50 Czy podróż daje poznanie? Patryk Szymański o przemierzaniu świata Na ile jesteśmy w stanie poznać kulturę krajów, które odwiedzamy w podróży? A może jest to bardziej spotkanie z samym sobą niż z "obcym"? Ten filozoficzny… » więcej 2018-07-17, godz. 11:09 Świat pogańskich Słowian w książce Artura Wasążnika "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Średniowieczny targ niewolników w Magdeburgu - w tym miejscu rozpoczyna się akcja książki "Przemienienie. Zakładnik obietnicy". W tej powieści aż roi… » więcej 2020-01-24, godz. 11:19 Książka pod choinkę? Witold Sułek rekomenduje ciekawe lektury! Z opolskim księgarzem, filozofem i poetą Witoldem Sułkiem rozmawialiśmy o książkach. To jeden z najczęściej wybieranych prezentów pod choinkę. Co warto… » więcej 2018-06-27, godz. 21:24 Janek Samołyk gościem "Rewirów kultury". O włoskich papierosach i innych piosenkach O pierwszym singlu po włosku, punkowym "skoku w bok" w "Nadmorskim miasteczku" i elektronicznym "Wyprowadzam się" rozmawialiśmy z Jankiem Samołykiem. Wrocławski… » więcej 2018-04-07, godz. 22:23 Chłopi show [43. OKT, RECENZJA SPEKTAKLU] Wyobraźmy sobie taką sytuację. Grupa znajomych grywa w „Magię i miecz”. Wcielają się w role i na zamkniętej przestrzeni żyją przez chwilę w innym… » więcej
1819202122
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »