Radio Opole » Światowy Dzień Radia 2014 » Artykuły

Artykuły

2014-02-13, 09:36 Autor: Radio Opole

Budzi się i zasypia z radiem

– Radio ma się dobrze, twardo stoi na ziemi i nie da się wyprzeć przez Internet – mówi Tadeusz Zamojski ze wsi Mokre w powiecie głubczyckim. Nasz słuchacz był dziś gościem porannej rozmowy „W cztery oczy”. W Światowym Dniu Radia zapytaliśmy go o przyszłość rozgłośni radiowych.

Tadeusz Zamojski– Radio jest ogólnodostępne. Internetu, telewizora nie można „wziąć pod pachę” i gdzieś wyjść, z radiem można być wszędzie – w pracy, w kuchni, w ogrodzie, w lesie – podkreśla Tadeusz Zamojski.

– Radia słucham, zarówno ze względu na muzykę, jak i na informacje zawarte w codziennym programie – dodaje nasz wyjątkowy gość.

Kiedy postanowił czynnie włączyć się w życie naszej rozgłośni? No niejednemu głos pana Tadeusza relacjonującego pogodę w jego okolicy – czyli na Płaskowyżu Głubczyckim – jest dobrze znany.

– Zaczynałem dzwonić dawno, z dwadzieścia lat temu. W latach 90. Andrzej Szarometa i Donat Przybylski prowadzili zabawną audycję, po prostu się bawiliśmy – tłumaczy.

– Staram się wiedzieć, co się dzieje na pograniczu, co dzieje się w naszej miejscowości, jaka jest pogoda, w jakim stanie są drogi – dodaje. Zdarzyło się nawet, że dzięki naszej rozgłośni Tadeusz Zamojski pomógł choremu mieszkańcowi Opola. Usłyszał na naszej antenie, że potrzebna jest krew z danej grupy. Zgłosił się do punktu krwiodawców i pomógł potrzebującemu.

W Światowym Dniu Radia dziękujemy panu Tadeuszowi i wszystkim naszym słuchaczom za liczne telefony, listy i inne akty bliskości z naszą rozgłośnią. Wszystkiego dobrego i... do usłyszenia.

Źródło: Rozmowa "W cztery oczy".



Krzysztof Rapp (oprac. WK)

Zobacz także

2014-02-16, godz. 12:37, Światowy Dzień Radia 2014 - Artykuły Dziękujemy Wam, Słuchacze! FILM 13 lutego - w Światowy Dzień Radia - spotkaliśmy się z naszymi słuchaczami w plenerowym studiu Radia Opole na placu Wolności w Opolu. Oto kilka wspomnień z tamtego wydarzenia. Dziękujemy Wam, Drodzy Słuchacze - za odwiedziny tego… » więcej 2014-02-13, godz. 18:07, Światowy Dzień Radia 2014 - Artykuły Jak finansować media publiczne? Politycy od lat nie potrafią rozwiązać problemu finansowania mediów publicznych. Tymczasem sytuacja regionalnych ośrodków radiowych i telewizyjnych staje się coraz trudniejsza. Rozmawialiśmy o tym dzisiaj (13.02) w Światowym Dniu… » więcej 2014-02-13, godz. 16:32, Światowy Dzień Radia 2014 - Artykuły 13.02.2014 Halina Żak: Najstarsze nagranie w archiwum Radia Opole jest z 1957 roku - Nie wiem, co by się musiało stać, żebym nie wysłuchał wieczorem archiwalnych audycji w programie Studio Reportażu - powiedział pan Józef, wierny słuchacz Radia Opole, który odwiedził nas na placu Wolności w Opolu, z którego… » więcej 2014-02-13, godz. 16:15, Światowy Dzień Radia 2014 - Artykuły 13.02.2014 Stanisław Potoniec i Szymon Wiener z WCZK o współpracy z radiem w sytuacjach kryzysowych Choć czasami wzajemnie się na siebie denerwujemy, ściśle współpracujemy. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Radio Opole łączą siły w informowaniu mieszkańców regionu o zagrożeniach. » więcej 2014-02-13, godz. 13:10, Światowy Dzień Radia 2014 - Artykuły Radio Opole w plenerze. ZDJĘCIA Gdyby nie bolończyk Guglielmo Marconi, nie obchodzilibyśmy Światowego Dnia Radia. Choć wygląda ono zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych, a i wybór mamy większy. » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »