Radio Opole » Radiowy Radar Rocka » Felietony » LCD Soundsystem wydają koncertową płytę ‘Electric…
2018-11-18, 10:37 Autor: Jacek Rudnik

LCD Soundsystem wydają koncertową płytę ‘Electric Lady Sessions’

(We Don't Need This) Fascist Groove Thang (electric lady sessions - official audio)
Wydawnictwo dokumentujące pamiętną sesję jest bardzo skutecznie promowane m.in. nową wersją słynnego klasyku Heaven 17 'We Don’t Need This Fascist Groove Thang’.

Nagranie trafiło już do sieci i stanowi swoisty komentarz do obecnej polityki administracji prezydenta USA, a w roli wokalistki występuje w nim znakomita instrumentalistka klawiszowa Nancy Whang.

To kolejny cover po sprytnym wykorzystaniu klasyku Chic z 1979 roku ‘I Want Your Love’, który zespół połączył z własnym nagraniem ‘Home’, pochodzącym z wydanej w 2010 roku płyty ‘This Is Happening.’

LCD Soundsystem nie po raz pierwszy angażują się w komentowanie politycznej rzeczywistości w USA, nie trzeba dodawać, że kadencja Donalda Trumpa aktywizuje większą niż zwykle liczbę znanych wykonawców, którzy jawnie opowiadają się za lub przeciw obecnemu stylowi sprawowania władzy.

Upamiętnienie koncertowej sesji LCD Soundsystem w nowojorskich studiach Electric Lady zamierza wydać jeszcze pod koniec roku wytwórnia Columbia, także jest gwarancja, że dostaniemy to w nienagannej technicznie i wizerunkowo formie.

Lider LCD James Murphy i zarazem założyciel agencji płytowej DFA nie byłby jednak sobą, oddając pełnie władzy jednej z największych wytwórni płytowych świata i dlatego krążek będzie miał też sygnatury DFA, co dodatkowo podbije prestiż agencji, a jemu samemu pozwoli 'przypilnować' brzmieniowych elementów, na których szczególnie mu zależy.

Warto dodać, że inny z członków LCD Soundsystem Pat Mahoney razem z Dennisem McNany'm reaktywowali właśnie po 4 latach duet Museum of Love i zarejestrowali nagranie ‘Marching Orders'.

Co więcej, obydwaj panowie zajęci innymi muzycznym projektami zdołali też wybudować własne studio nagraniowe, skąd mają 'wychodzić' kolejne efekty ich współpracy.

Zdjęcie poniżej: LCD Soundsystem performing live in 2016. By Tore Sætre - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49961945

LCD Soundsystem (220535)

Zobacz także

2018-12-27, godz. 09:28 Brian May z premierą nowego nagrania – pierwszego po 20 latach! Gitarzysta grupy Queen zapowiada nowy utwór ‘New Horizons’ na nowy rok, a premiera singla, w którym zostanie wykorzystana narracja Stephena Hawkinga, jest… » więcej 2018-12-20, godz. 11:02 Radiohead wejdą do Rock and Roll Hall of Fame „Creep” z debiutanckiej płyty Pablo Honey wydanej w 1993 r.: Radiohead, Janet Jackson oraz The Cure znaleźli się w gronie wykonawców, którzy zostaną… » więcej 2018-12-17, godz. 09:28 Vampire Weekend po raz pierwszy na festiwalu Open’er w Gdyni! Vampire Weekend, Rudimental, Lil Uzi Vert oraz Sheck Wes – to pierwsi wykonawcy, których występ potwierdzono na przyszłorocznym festiwalu Open’er w Gdyni… » więcej 2018-12-10, godz. 10:49 Muzyka Prince’a tematem musicalu podobnego do ‘Mamma Mia’ Podobny do musicalu Mamma Mia film oparty na najsłynniejszych utworach Prince'a może mieć swoją premierę już w przyszłym roku - ocenia portal Variety. Wytwórnia… » więcej 2018-12-05, godz. 12:21 Bruce Springsteen nagrywa płytę i wraca do koncertów z E Street Band Bruce Springsteen zdradził, że pracuje nad nowym solowym materiałem i przygotowuje trasę ze swoim sztandarowym zespołem E Street Band. The Boss – jak często… » więcej 2018-12-01, godz. 10:39 Foo Fighters i Metallica w hołdzie Chrisowi Cornellowi Foo Fighters, Metallica i Ryan Adams wystąpią na specjalnym koncercie upamiętniającym Chrisa Cornella. Nie ma wątpliwości, że lider Soundgarden, Temple… » więcej 2018-11-26, godz. 09:39 The Chemical Brothers zapowiadają nową płytę ‘No Geography’ Dziewiąty krążek w dorobku jednego z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiej fonografii trafi do nas na wiosnę i w pierwszej kolejności będzie promowany… » więcej 2018-11-20, godz. 08:02 Mocne wejście Muse nową płytą 'Simulation Theory’ Muse zadebiutowali nową płytą ‘Simulation Theory’ na pierwszym miejscu brytyjskiego zestawienia sprzedaży i jest to szósta z ośmiu płyt w katalogu grupy… » więcej 2018-11-18, godz. 10:37 LCD Soundsystem wydają koncertową płytę ‘Electric Lady Sessions’ Wydawnictwo dokumentujące pamiętną sesję jest bardzo skutecznie promowane m.in. nową wersją słynnego klasyku Heaven 17 'We Don’t Need This Fascist Groove… » więcej 2018-11-14, godz. 08:05 Bon Jovi ruszają w trasę „This House Is Not For Sale”, w ramach której odwiedzą także Polskę Grupa wystąpi 12 lipca 2019 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie i może to być jedno z ważniejszych wydarzeń koncertowych roku w Polsce. To pierwsze tournée… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »