Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 10 lipca 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tym razem w audycji:
  • Joan Baez to legenda, jedna z największych singer-songwriterek w historii. Od ponad pół wieku nazywana jest „pierwszą damą piosenki folkowej” i ikoną amerykańskiego aktywizmu. Jej życie upłynęło pod znakiem muzyki i protestów.
  • Melanie Safka była amerykańską piosenkarką i autorką tekstów, znana z wielu protestów na rzecz praw człowieka.
Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
44-letni Mateusz F. przyznał się do zabójstwa swojej żony. Do tragedii doszło w Nasalach w gminie Byczyna. Jak ustalili śledczy, 38-letnia kobieta została uduszona, a jej ciało zakopane w kompleksie leśnym. Więcej o sprawie opowiemy w Reporterskim Obrazie Dnia.

Na tym niestety nie koniec dramatycznych zdarzeń w regionie. W Jeziorze Średnim w Turawie topiło się wczoraj późnym popołudniem dwóch nastolatków. Jednego nie udało się uratować, drugi w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Była też interwencja na parkingu centrum handlowego. W zamkniętym aucie zostało pozostawione roczne dziecko. Na szczęście zareagowały postronne osoby i do tragedii nie doszło. Przypomnimy o bezpieczeństwie w upalne dni.

W magazynie będziemy wspominać też "powódź tysiąclecia". 27 lat temu bowiem wielka woda wdarła się do zachodniej części Opola.

Zajmiemy się też kwestią wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej.

Na finał relacja z radiowej akcji nad zbiornikiem Dębowa.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »