Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z Janem Groegerem z Solidaris Brass, który opowie o wybudowanym niedawno Centrum Muzyki "Manui" w parafiach misyjnych ks. Marka Sobotty w Papui Nowej Gwinei. Centrum Muzyki "Manui" to szkoła muzyczna i studio nagrań. Zespół Solidaris Brass rozkochał miejscową ludność w muzyce. Wspólne polsko-papuaskie muzykowanie było prawdziwą ucztą duchową.
Egzotyczne głosy i rytmy nagrane przez angielskiego kompozytora, etnografa i producenta muzycznego Davida Fanshawe. Podczas dziesięcioletniej podróży przez wyspy Pacyfiku, która rozpoczęła się w 1978 roku, zebrał kilka tysięcy godzin rodzimej muzyki i udokumentował muzykę i tradycje ustne Polinezji, Mikronezji i Melanezji.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY RADIA OPOLE
Szwedzi z Royal Republic nie wierzą w stereotypy ani nakazy i zakazy w rock'n'rollu. Dziesięć wyrazistych utworów na ich nowej "Lovecup" to dziko galopująca mieszanka rocka, funku i disco. Na albumie zespół przemycił wybitnie imprezowe przesłanie w energetycznych kawałkach: najnowszym singlu „Wow! Wow! Wow!", rock'n'rollowym boogie „Ain't Got Time", w pełni naładowanej energią balladzie „Lazerlove", utworze tytułowym „LoveCop" i jeszcze kilku innych. Posłuchamy obszernych fragmentów wydawnictwa i porozmawiamy z basistą Jonasem Almenem.

Do słuchania od 19:00 do 21:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko z zespołem w składzie: Katarzyna Zawadzka, Mariusz Majeran i Witold Sułek.

Tomasz Wojtyłko, zespół Kultura
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »