Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z Janem Groegerem z Solidaris Brass, który opowie o wybudowanym niedawno Centrum Muzyki "Manui" w parafiach misyjnych ks. Marka Sobotty w Papui Nowej Gwinei. Centrum Muzyki "Manui" to szkoła muzyczna i studio nagrań. Zespół Solidaris Brass rozkochał miejscową ludność w muzyce. Wspólne polsko-papuaskie muzykowanie było prawdziwą ucztą duchową.
Egzotyczne głosy i rytmy nagrane przez angielskiego kompozytora, etnografa i producenta muzycznego Davida Fanshawe. Podczas dziesięcioletniej podróży przez wyspy Pacyfiku, która rozpoczęła się w 1978 roku, zebrał kilka tysięcy godzin rodzimej muzyki i udokumentował muzykę i tradycje ustne Polinezji, Mikronezji i Melanezji.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
Uczniowie odliczają godziny do wakacji, rodzice.. do weekendu, o ile będzie wolny od pracy. A jeśli tak - to można na przykład wybrać się na imprezę pod hasłem "Opolskie gościnne", która ma potwierdzić integrację regionu z walczącą Ukrainą. A czy hasło znajduje jeszcze odbicie w codzienności? Tym tematem zajmuje się Monika Matuszkiewicz-Biel. W programie będzie też gospodarka. WSSE stawia na brzeską Zielonkę. Jakub Biel był na przecięciu wstęgi w Lokalnym Centrum Biznesu. Będzie też pakiet Cioci Dobra Rada, czyli zestaw antyupałowy od Katarzyny Doros-Stachoń, a Witold Wośtak bankowcom z Kluczborka zada pytanie - na wakacjach płacić kartą czy gotówką? Agnieszka Stefaniak, zapraszam do Radia Opole, po 15.00.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak wraz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »