Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 maja 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Robert Schumann napisał swój Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 w dwa tygodnie, ukończono go w październiku 1850 r. Za jego życia nie wykonano go nigdy, a premiera odbyła się w 1860 r. podczas koncertu z okazji 50. rocznicy urodzin Schumana. W partyturze autografu utwór zatytułowano jako utwór koncertowy (a nie koncert), co sugerowało, że Schumann chciał wprowadzić pewne odstępstwa od tradycyjnej struktury koncertu. W 1823 roku Helmina von Chézy zwróciła się do Franciszka Schuberta z propozycją napisania muzyki do jej sztuki. Sztuka nazywała się Rosamunde, Fürstin von Zypern (Rosamunda, Księżna z Cypru). Powiało na mnie morze snów... Pieśni zadumy i nostalgii Krzysztofa Pendereckiego to monumentalny cykl pieśni do słów polskich poetów na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę.

Do słuchania od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 CAŁY NASZ SPORT
Odra Opole rywalizuje w barażach o ekstraklasę. W ostatnim meczu sezonu piłkarskiej Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali przed własną publicznością Znicz Pruszków 2:0. Ten wynik oznacza, że Odra zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu dającym prawo gry najwyższa klasę rozgrywkową.

W półfinale baraży Odra Opole od 20.30 będzie rywalizować w Gdyni z tamtejszą Arką. W programie będziemy śledzić jak przebiega ta konfrontacja.

W audycji nie zabraknie także najważniejszych informacji z innych aren sportowych. Zaglądniemy na korty im. Rolanda Garrosa, gdzie rozgrywany jest kolejny turniej w tym roku wielkoszlemowy turniej tenisa.

Sprawdzimy również, jak w drugim turnieju Ligi Narodów w Arlington radzą sobie siatkarki reprezentacji Polski.

Do słuchania od 21:00 do 22:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »