Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 maja 2024 roku

0:00 PASMO POWTÓRKOWE
WTOREK – SOBOTA
01:00 Publicystyka w Radiu Opole
02:00 Dobry Wieczór, tu Radio Opole
04:00 Reporterski Obraz Dnia
05:00 Magazyn interwencyjny

SOBOTA/NIEDZIELA
00:00 Science bez fikcji
02:00 Ze zdrowiem ci do twarzy
04:00 Opolskie "Rodos"

NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK
00:00 Moto Radio Opole
02:00 Niedzielna Loża Radiowa
03:00 Wszystko o literaturze
05:00 Muzyka

Zobacz: Ramówka 2024 - pasmo główne
15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
Bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny będzie wzmocnione. Urząd marszałkowski wesprze zakup dwóch nowych karetek, które zasilą flotę Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. A tą trzeba sukcesywnie wymieniać i unowocześniać. Tylko Opole potrzebuje dwóch nowych ambulansów. Nowe pojazdy wyjadą na ulice pod koniec roku. Koszt zakupu dwóch nowych ambulansów to milion dwieście tysięcy złotych.

Wielkimi krokami zbliża się święto polskiej piosenki. W piątek (31.05) pierwsze koncerty w ramach opolskiego festiwalu - "Premiery", "Debiuty" oraz recitale. W amfiteatrze nie słychać jeszcze muzyki, pracują ekipy techniczne - kończona jest scenografia, montowane oświetlenie, nagłośnienie. Pierwsze próby od wtorku. Jakie nowinki czekają widzów w amfiteatrze i przed telewizorami o tym w magazynie reporterskim.

Murawa już rośnie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz stadionu oraz na poszczególnych sektorach dla kibiców. Nowy Stadion Miejski w Opolu czeka na piłkarzy Odry Opole, aby po 44 latach ponownie zagrali w najwyższej klasie rozgrywek. Jest na to szansa, bo opolski klub zagra w barażach o ekstraklasę. W ostatnim meczu sezonu piłkarskiej Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali przed własną publicznością Znicz Pruszków 2:0. Ten wynik oraz rezultaty innych spotkań pozwolił drużynie trenera Adama Noconia zakończyć rozgrywki na szóstym miejscu, dającym prawo gry o najwyższą klasę rozgrywkową. Półfinałowym przeciwnikiem w tej rywalizacji będzie Arka Gdynia.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz wraz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »