Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 maja 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Wydana przez Kapelę Brodów płyta, zawierająca ludowe pieśni maryjne, jest jedną z wielu, które ukazały się w ostatnim czasie. Repertuar ten jednak, a także sposób jego wykonania, ma w sobie coś, co wyróżnia go z pośród innych, podobnych prezentacji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dobór pieśni, które w większości należą do najstarszych, sięgających od XVII do XIX wieku przekazów tego gatunku. Teksty pełne poetyckich metafor zawierają w sobie głębię teologicznej myśli wyrażoną prostym, zrozumiałym dla ludu językiem, nie pozbawionym jednak swoistego piękna charakterystycznego dla staropolskiej liryki. Twórczość Joanny Newsom charakteryzuje się dojrzałą liryką kontrastującą z pogodnym, niewinnym stylem śpiewania. Połączenie młodego, kobiecego charakteru z tajemniczym dźwiękiem harfy powoduje, że Joanna Newsom zaliczana jest do najbardziej niezwykłych i rozwojowych wykonawców.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Od samego rana lub jak kto woli, skoro świt, wspólnie zastanawiamy się: "Kto rano wstaje z Radiem Opole?".

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Daniel Klimczak
  • W środę w Warszawie rozpoczyna się Endoforum organizowane przez Opolskie Centrum Onkologii. To wydarzenie dla lekarzy z całego świata, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat endometriozy oraz wiedzy na temat jej leczenia. Według szacunków, w Polsce dotkniętych tą chorobą może być nawet 3 miliony kobiet. Często cierpią one z powodu niewłaściwej diagnozy. Dlaczego nadal tak mało wiemy o tej powszechnej przypadłości? Co sprawia, że jej diagnozowanie może trwać aż 10 lat i dlaczego jej operacyjne leczenie wciąż bywa nierefundowane? O to zapytamy dyrektora OCO, Marka Staszewskiego.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
kacper.snigorski@radio.opole.pl


06:41 Cleo - Dom
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »