Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
Laureat sześciu nagród Grammy, jeden z najlepszych saksofonistów w historii jazzu. David Sanborn zmarł 12 maja br. w swoim domu w Tarrytown w stanie Nowy Jork w USA. Miał 78 lat. Zaczynał od bluesa. Jako członek zespołu Paul Butterfield Blues Band zagrał nawet na festiwalu Woodstock w 1969 r. W trakcie swej wieloletniej kariery Sanborn przeszedł jednak długą drogę: od muzyka zespołu Paula Butterfielda do czołowego artysty sesyjnego współpracującego takimi artystami, jak David Bowie, James Taylor czy Stevie Wonder. Jego solo na saksofonie altowym w "Young Americans" Davida Bowiego przez wielu uważane jest za niedoścignione. Jego ostry styl gry na saksofonie plasuje go między Juniorem Walkerem i Dickiem Heckstall-Smithem. Jest to o tyle niezwykłe, że jako dziecko przez wiele lat cierpiał na chorobę Heine-Medina i miał kłopoty z oddychaniem.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA

Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem do zamknięcia. Ponad 400 osób do zwolnienia. W magazynie relacja z miasta, które niegdyś hutnictwem stało, a jaką ma perspektywę?

Będziemy też w Skarbimierzu, gdzie pada pytanie co z budową centrum kultury. Wykonawca zszedł z placu budowy.

Będzie też pytanie o bezpieczeństwo wody pitnej w Opolu. Na terenie spółki WiK zorganizowano ćwiczenia służb na terenie tzw. obiektów infrastruktury krytycznej.

Na deser sprawdzimy czego w Ameryce będzie szukał wójt Branic.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorką można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »