Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
Laureat sześciu nagród Grammy, jeden z najlepszych saksofonistów w historii jazzu. David Sanborn zmarł 12 maja br. w swoim domu w Tarrytown w stanie Nowy Jork w USA. Miał 78 lat. Zaczynał od bluesa. Jako członek zespołu Paul Butterfield Blues Band zagrał nawet na festiwalu Woodstock w 1969 r. W trakcie swej wieloletniej kariery Sanborn przeszedł jednak długą drogę: od muzyka zespołu Paula Butterfielda do czołowego artysty sesyjnego współpracującego takimi artystami, jak David Bowie, James Taylor czy Stevie Wonder. Jego solo na saksofonie altowym w "Young Americans" Davida Bowiego przez wielu uważane jest za niedoścignione. Jego ostry styl gry na saksofonie plasuje go między Juniorem Walkerem i Dickiem Heckstall-Smithem. Jest to o tyle niezwykłe, że jako dziecko przez wiele lat cierpiał na chorobę Heine-Medina i miał kłopoty z oddychaniem.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 TWOJE RADIO OPOLE
W Twoim Radiu Opole tym razem podpowiedź dla tych, którzy zaczynają już planować kolejny weekend. Będzie można go spędzić między innymi na „Pikniku dla Betanii”, który odbędzie się w ogrodzie przy tym opolskim hospicjum. Planowane są występy i inne atrakcje, nie zabraknie również poczęstunku, przewidziano także grill. O tych i kolejnych atrakcjach opowie Beata Chyłka ze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.

W programie również podpowiedzi związane z tym jak zachować się na turystycznych szlakach jeśli zobaczymy małe zwierzęta bez opieki. A nie zawsze to, że w pobliżu nie ma dorosłych osobników musi oznaczać, że taki maluch potrzebuje pomocy.

Nasze spotkanie rozpoczniemy jednak od kolejnego tematu w naszym magazynie interwencyjnym, do którego każdy może się zgłosić ze swoim problemem! Czekamy pod numerem telefonu 774 541 541 lub adresem e-mail: interwencje@radio.opole.pl.

Zobacz podstronę: Interwencja Radia Opole

W audycji także:
13:45 Cykl tematyczny (cz. 2) - Wiesław Kolbusz
14:55 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »