Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
Laureat sześciu nagród Grammy, jeden z najlepszych saksofonistów w historii jazzu. David Sanborn zmarł 12 maja br. w swoim domu w Tarrytown w stanie Nowy Jork w USA. Miał 78 lat. Zaczynał od bluesa. Jako członek zespołu Paul Butterfield Blues Band zagrał nawet na festiwalu Woodstock w 1969 r. W trakcie swej wieloletniej kariery Sanborn przeszedł jednak długą drogę: od muzyka zespołu Paula Butterfielda do czołowego artysty sesyjnego współpracującego takimi artystami, jak David Bowie, James Taylor czy Stevie Wonder. Jego solo na saksofonie altowym w "Young Americans" Davida Bowiego przez wielu uważane jest za niedoścignione. Jego ostry styl gry na saksofonie plasuje go między Juniorem Walkerem i Dickiem Heckstall-Smithem. Jest to o tyle niezwykłe, że jako dziecko przez wiele lat cierpiał na chorobę Heine-Medina i miał kłopoty z oddychaniem.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Od samego rana lub jak kto woli, skoro świt, wspólnie zastanawiamy się: "Kto rano wstaje z Radiem Opole?".

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
  • Polacy i Słowacy charakteryzują się brakiem wystarczającej odporności społecznej na dezinformację - ostrzega unijna agencja badawcza Central European Digital Media Observatory (CEDMO). To, zwłaszcza w okresie przedwyborczym, czyni ich łatwym celem dla różnych zagranicznych operacji propagandowych, kampanii dezinformacyjnych, rozpowszechniania fake newsów i podkopywania zaufania dla procesów demokratycznych. Komisarz Viera Jourova, mówi, że przed zbliżającymi się wyborami europejskimi, które odbędą się w UE 6-9 czerwca, widać zwłaszcza intensyfikację rosyjskich kampanii dezinformacyjnych. Czy da się skutecznie walczyć z dezinformacją oraz jak ją rozpoznać? O tym porozmawiamy z dr. hab. Adamem Drosikiem, prof. UO, dziekanem Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
kacper.snigorski@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »