Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 kwietnia 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyka Tadeusza Bairda jest przeniknięta niezwykle silnie pierwiastkiem lirycznym, który przejawia się najwyraźniej w rozwiniętej melodyce jego utworów. One są w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu śpiewne. Jest utwór Tadeusza Bairda, w którym wszystkie wymienione cechy jego muzyki występują równocześnie i w całej okazałości. Są to przejmująco piękne 4 Sonety miłosne do słów Williama Szekspira w przekładzie Macieja Słomczyńskiego na baryton i orkiestrę, napisane w 1956 roku. III Symfonia F-dur op. 90, to symfonia Johannesa Brahmsa. Utwór powstał latem 1883 roku w Wiesbaden, prawie sześć lat po ukończeniu II Symfonii. III Symfonia to pięcioczęściowa symfonia skomponowana w latach 1988-1995 przez Krzysztofa Pendereckiego.

Do słuchania w każdą środę od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
Ostatnia merytoryczna sesja Rady Miasta Opola. Na niej sprawozdania z wykonania budżetu, ale i pożegnania. W Reporterskim Obrazie Dnia sprawdzimy, jakie "plany na siebie" mają odchodzący radni, z czym zostawiają salę im. K. Musioła.

W magazynie będzie również Gruzja na talerzu a gdzie jeszcze? Czy opolskie firmy są zainteresowane handlem z krajem uznawanym za jeden z najbardziej liberalnych dla biznesu. Odwiedzimy również Zakład Aktywności Zawodowej w Opolu, który świętuje 20-lecie pracy. To przedsiębiorstwo społeczne. Będzie też m.in. o młodych elektrykach, którzy zjechali do Opola na finał ogólnopolskiej olimpiady. Czy zawód ten trzyma się na rynku mocno?

W Reporterskim Obrazie Dnia będzie też Burza w Kochanowskim. W opolskim dramacie szykuje się niecodzienne spotkanie z Shakespeare'a.


Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »