Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Mahmoud Ahmed – etiopski muzyk pochodzący z ludu Gurage. Początkowo podejmował się w życiu różnych prac - był pucybutem oraz tzw. "złotą rączką" w Arizona Club, gdzie spotykała się po godzinach orkiestra gwardii przybocznej cesarza Hajle Syllasiego. Beth Orton – brytyjska piosenkarka muzyki folk. Laureatka nagrody Brit Awards w kategorii „Best British Female”. Beth znana jest z łączenia elementów folku z electronicą. Na długo zanim powstał i skrystalizował się termin "world music”, Ross Daly był jednym z artystów, którzy fascynowali się łączeniem różnych tradycji. Irlandczyk, który dzieciństwo spędził podróżując po świecie, od prawie 40 lat mieszka i tworzy na Krecie.

Do słuchania w każdy wtorek od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
Reporterski Obraz Dnia w Radiu Opole. Dziś zapytamy co z planami organizacji centrum logistycznego w Świerklach, tam gdzie wiele lat temu mówiło się o budowie szklarni. Minął rok od głośnego protestu mieszkańców, przeciwnych inwestycji. Ludzie obawiają się, że teraz ktoś "weźmie ich z zaskoczenia".

Będzie też o ścieżce nowości w opolskim centrum onkologii. Placówka chwali się zakończonym remontem, a Monika Matuszkiewicz dopytuje o przyszłość w coraz ciaśniejszych murach.

W magazynie także m.in. relacja Witolda Wośtaka z Festiwalu Kariery w Opolu, czyli pytanie o pracę i pasję, czy mogą iść w parze.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »