Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W 2020 r. ukazał się piąty album autorski Andrzeja Garczarka zatytułowany „Blacha falista”, tym razem wydany przez Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada”. Na płycie znajduje się dwanaście piosenek w większości nowych. Muzycznie jest to płyta o wiele bardziej współczesna od poprzednich. Piosenek słucha się z wielką przyjemnością nie tylko dla ich warstwy poetyckiej, która u Garczarka zawsze jest wysokiej próby, ale również dla wpadających w ucho melodii i ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Nie stosowanym do tej pory w nagraniach tego barda zabiegiem jest w jednym z utworów udział chórku żeńskiego śpiewającego tzw. białymi głosami. Driss El Maloumi to marokański kompozytor i wykonawca grający na lutni arabskiej oud. Znany jest głównie z gry solo lub w formacjach trio pod własnym nazwiskiem, z wieloletniej współpracy z katalońskim muzykiem i dyrektorem muzycznym Jordim Savallem, a także z bycia członkiem grupy 3MA, składającej się z trzech popularnych afrykańskich instrumentalistów smyczkowych.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT W RADIU OPOLE
Jak sobie radzić ze stresem na maturze? Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego chce pomóc uczniom szkół średnich, którzy podejdą niebawem do tego egzaminu. Wśród zaproszonych ekspertów jest psycholożka Anna Bereźnicka, która odwiedzi studio Radia Opole

Będziemy też rozdawać zaproszenia na weekendową wystawę psów rasowych i połączymy się z wiceprzewodniczącym opolskiego oddziału Związku Kynologicznego - Krzysztofem Kanią.

Ponadto sprawdzimy, co dzieje się w Muzeum Śląska Opolskiego i zapowiemy spotkanie z biologiem prof. Janem Kotuszem, który przedstawi wykład towarzyszący wystawie pt. "Obcy wśród nas". Zapraszamy.

W audycji także:
10:45 Cykl tematyczny (cz. 1) – Anna Kurc
11:45 Słowne potyczki – Beata Granatowska

Do słuchania od 9:05 do 12:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »