Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W 2020 r. ukazał się piąty album autorski Andrzeja Garczarka zatytułowany „Blacha falista”, tym razem wydany przez Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada”. Na płycie znajduje się dwanaście piosenek w większości nowych. Muzycznie jest to płyta o wiele bardziej współczesna od poprzednich. Piosenek słucha się z wielką przyjemnością nie tylko dla ich warstwy poetyckiej, która u Garczarka zawsze jest wysokiej próby, ale również dla wpadających w ucho melodii i ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Nie stosowanym do tej pory w nagraniach tego barda zabiegiem jest w jednym z utworów udział chórku żeńskiego śpiewającego tzw. białymi głosami. Driss El Maloumi to marokański kompozytor i wykonawca grający na lutni arabskiej oud. Znany jest głównie z gry solo lub w formacjach trio pod własnym nazwiskiem, z wieloletniej współpracy z katalońskim muzykiem i dyrektorem muzycznym Jordim Savallem, a także z bycia członkiem grupy 3MA, składającej się z trzech popularnych afrykańskich instrumentalistów smyczkowych.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Od poranka w dobrym humorze. Budzimy, informujemy i wspólnie się śmiejemy z absurdów. Pomówimy także o zbliżających się maturach.

Kasztany już kwitną... Przygotowania trwają, szczególnie abiturientów, którzy będą musieli się zmierzyć z egzaminem dojrzałości. Jak sobie z tym poradzić? Odpowie na to pytanie Maria Serotiuk, prowadząca warsztaty dla maturzystów.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Daniel Klimczak
  • Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii. Po wyborach samorządowych, ugrupowanie nie posiada swojej reprezentacji w Sejmiku Województwa Opolskiego, a w całej Polsce udało mu się wprowadzić 3 radnych do sejmików województw. Czy to wynik spełniający oczekiwania jego działaczy? O to zapytamy lidera Bezpartyjnych Samorządowców w regionie, Mirosława Patołę.


Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Adam Wołek. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
adam.wolek@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »