Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 kwietnia 2024 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
„Nigdy bowiem nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej” tak o piosence "Cud niepamięci" mówi Stanisław Sojka. Natomiast o osobistej historii związanej z tym utworem w naszym programie opowie opolska dyrygentka Ludmiła Wocial, która swoją ogromną pasją zaraża kolejne pokolenia pragnące śpiewać.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
W Reporterskim Obrazie Dnia udamy się nad Jezioro Otmuchowskie. Zbiornik retencyjny jest w remoncie, w związku z czym poziom wody został tam znacznie obniżony. Odbija się to negatywnie na branży turystycznej, wędkarskiej, jak i przyrodzie. W jaki sposób? O tym w programie.

Wystarczyła jedna tura i wszystkie gminy wiejskie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego mają wybrane władze. W każdej będzie rządzić dotychczasowy wójt. Jak przebiegała tam rywalizacja? Powyborcze komentarze zebrała nasza reporterka.

Opolskie kobiety zebrały się na kongresie, żeby rozmawiać o swoich prawach, szansach, jakie przynoszą nowe dyrektywy unijne, przeciwdziałaniu dyskryminacji, jak i o zdrowiu. Relacja także w programie.

Milion drzew planują rozdać dziś w całym kraju Lasy Państwowe w ramach organizowanej już po raz szósty akcji "#sadziMY - posadź drzewo z leśnikami". Opolanie także mogli się zgłosić po drzewko do leśników.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »