Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Przybliżenie historii działalności Zespołu Ludowego Górniacy, jednego z najstarszych zespołów folklorystycznych działających na terenie województwa podkarpackiego, służy pogłębieniu więzi z rodzimą tradycją, a także upowszechnianiu wiedzy o własnym dziedzictwie. Podstawą większości utworów, które znalazły się na "Muzikaim" Kapeli Brodów są badania samego Witka Brody, ale także zapisy Oskara Kolberga. Najsłynniejszy XIX-wieczny etnograf nie poświęcił odrębnego tomu muzyce żydowskiej, a nieliczne takie motywy – według Brody kilkanaście – są u niego rozproszone. Pojedyncze utwory z tej płyty pochodzą ze zbiorów Instytutu Sztuki PAN, Andrzeja Bieńkowskiego, Fiłareta Kołessy i Piotra Piszczatowskiego.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 TWOJE RADIO OPOLE
W magazynie interwencyjnym Radia Opole mówimy o sprawach, z którymi zwracają się do nas słuchacze. A niektóre interwencje mają też wyraźne znamiona wsparcia, którym oczywiście też chętnie służymy. Tak było choćby w przypadku muzeum szewstwa w Strzelcach Opolskich czy też muzeum radiowych odbiorników lampowych w Przeczy. Co wydarzyło się po tym, jak o wspomnianych muzeach powiedzieliśmy w magazynie interwencyjnym? To sprawdzimy w środowe popołudnie, oczywiście na falach Radia Opole!

W programie też podpowiedzi związane ze zdrowiem i troską o nie, a po godzinie 14 kolejne informacje komitetów wyborczych – to w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Zobacz podstronę: Interwencja Radia Opole

W audycji także:
13:45 Cykl tematyczny (cz. 2) – Wiesław Kolbusz
13:55 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »