Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 marca 2024 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
”Przychodzisz z gwiazd i tam wracasz. Decydujesz o sobie, masz sprawczości i w pełni wyrażasz siebie. Świat potrzebuje teraz decyzji pełnych empatii, miłości i czułości. A Ty jesteś piękny, dobry i kompletny. Nieważne jak Cię nazwą.” – tymi słowami wokalistka grupy Mikromusic Natalia Grosiak zapowiada swój pierwszy solowy album i najnowszy singiel „Jesteś piękny”.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

15:00 POPOŁUDNIÓWKA RADIA OPOLE
Aż ćwierć wieku musieli czekać fani opolskiego ogrodu zoologicznego, aby ponownie z bliska zobaczyć ryby z całego świata. Akwarium w zoo zostało oficjalnie otwarte. "Wodny świat" można już podziwiać, a nawet trzeba. Co tam w środku pływa? To bez lania wody opowie Monika Matuszkiewicz-Biel i jej goście.

Od remontu po wyjątkowe znalezisko. W trakcie prac nad renowacją wieży przy zabytkowym budynku kościoła w Pisarzowicach odkryto kapsułę czasu umieszczoną w kopule wieży. Wewnątrz niej znaleziono m.in. zbiór dokumentów z 1974 roku oraz archiwalne fotografie proboszczów znajdujących się na terenie gminy Strzeleczki sprzed ponad 100 lat. Szczegóły przedstawi Kuba Biel.

Niedawno Izbie Regionalnej w Białej przekazano dwa przedmioty z dawnej synagogi, która została zniszczona podczas nocy kryształowej. Dotychczas sądzono, że nie zachowały się żadne pozostałości tej świątyni. Według przekazów historycznych w synagodze zgromadzono tzw. srebrny skarb. Jakie były jego losy? Izbę Regionalną w Białej odwiedził Jan Poniatyszyn.

W magazynie ekonomicznym spotkamy się z mec. Łukaszem Piekarczykiem, który wyjaśni kto jest uprawniony do złożenia wniosku o podział geodezyjny działki budowlanej.


Do słuchania od 15:00 do 18:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można skontaktować się pisząc tu: iwona.tokarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »