Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 lutego 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Symfonia nr 5 c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena to nie tylko jeden z najsłynniejszych utworów w dziejach muzyki, ale i prawdziwa ikona kultury. Po raz pierwszy w historii muzyki w orkiestrze symfonicznej grają tu puzony, wzbogacając nie tylko niezwykłe brzmienie sekcji blaszanej, ale także ładunek emocjonalny ostatniej części. Krzysztof Meyer należy do kompozytorów o głębokiej intelektualnej samoświadomości twórczej. Krzysztof Meyer rozpoczynał działalność twórczą w okresie panowania idei awangardy. W sferze dźwięku i on poszukiwał nowych brzmień, ale sonorystyka nie zakłócała nigdy jego poczucia formy jako procesu o wyraźnym rozwoju dramaturgicznym, z fazami o różnym napięciu. Jan Sibelius w swej twórczości nawiązywał do fińskiego folkloru, czerpał także inspirację z poezji i literatury narodowej.

Do słuchania od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 POPOŁUDNIÓWKA RADIA OPOLE
Nie będzie zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Kluczborku. Inwestor chciał zbudować zakład przy ulicy Fabrycznej, kilkaset metrów od obszaru Natura 2000, ale ostatecznie wycofał się sam. Do Kluczborka miało przyjeżdżać co roku około 3 tysięcy ton odpadów celem ich przetworzenia. Mieszkańcy sprzeciwiali się inwestycji, zebrali nawet w tej sprawie ponad 2300 podpisów. Do tematu wróci Witold Wośtak.

Kolorowe patrole wyruszył na ulice Opola. Nie są to żadni funkcjonariusze, a podopieczni Fundacji DOM. Po pandemicznej przerwie wrócił korowód. W tym roku odbywa się on pod hasłem - "Zbuduj z nami Nowy DOM". Terapeuci wraz z osobami niepełnosprawnymi spacerując, uśmiechem i słodkościami zachęcali mieszkańców Opola do przekazywania 1,5 procent podatku na rzecz fundacji. Spotkała się z nimi Monika Matuszkiewicz-Biel.

Podsumowanie roku 2023 i plany na ten bieżący. Kondycja szpitali w naszym regionie, przede wszystkim ta finansowa. To główne tematy dzisiejszego spotkania dyrektorów lecznic z szefową opolskiego oddziału NFZ i wojewodą opolskim. Szczegóły przedstawi Adam Wołek.

W magazynie ekonomicznym Radia Opole spotkamy się natomiast z dyr. Tomaszem Hanzlem z OCRG oraz z Andrzejem Drosikiem, opolskim przedsiębiorcą i mentorem w programie mentoringu biznesowego, aby porozmawiać o wsparciu dla opolskich przedsiębiorców.


Do słuchania od 15:00 do 18:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można skontaktować się pisząc tu: iwona.tokarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »