Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lutego 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Drugie spotkanie z dr. hab. Tomaszem Nowakiem. Opowie nam o folklorze miejskim. „Rasa. Pieśni antracytu" konfrontuje słuchaczy z pytaniem o to, co obecnie wiedzą o kulturze górniczej i skąd czerpią wiedzę o niej. Dobór utworów skłania do refleksji nad tym, czym dziś jest górnictwo, co się stało z jego mitami, legendarnym poczuciem wspólnoty i jak obraz górnika i górnictwa kształtowały piosenki oraz media. Stare pieśni odtwarzające znikający obraz świata, fragmenty „Górnika polskiego” Jarosława J. Szczepańskiego oraz „Listów z Rzymu” prof. Zbigniewa Kadłubka.

W audycji również piosenki z Wysp Brytyjskich i Stanów Zjednoczonych.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 POPOŁUDNIÓWKA RADIA OPOLE
Model popularnego telefonu z nadgryzionym jabłkiem za 200 czy 250 złotych? To nie atrakcyjna promocja operatora, a samorządowa rzeczywistość. Tyle pieniędzy zapłacili członkowie zarządu powiatu nyskiego, którzy zdecydowali się na wykupienie ich dotychczasowych, służbowych telefonów komórkowych. Zgodę na to wydał… zarząd powiatu. Decyzja ta zbulwersowała jednego z powiatowych rajców.

W sali sportowej Zespołu Szkół w Pietrowicach została zamontowana ścianka do wspinaczki. Konstrukcja ma sześć metrów wysokości, dwa i pół szerokości i posiada dwa tory do wspinania dla dwóch uczestników. To jedyna tego typu konstrukcja funkcjonująca w placówkach oświatowych powiatu głubczyckiego. Szkołę na południu naszego regionu odwiedził nasz reporter Grzegorz Frankowski.

Choć Zespół Szkół Specjalnych w Zawadzkiem istnieje od 50 lat, dopiero w zeszłym roku zrobiło się o nim wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą akcji „Dyrektor biega po windę”. Ta nadal trwa, a społeczność szkolna przygotowuje się też do obchodów jubileuszu placówki. Co wydarzy się w najbliższym czasie? Jakie zmiany przechodzi budynek? I co słychać w sprawie budowy windy? O tym w relacji Joanny Gerlich.

W magazynie ekonomicznym spotkamy się z Markiem Froelichem z Izby Rolniczej z Opola, z którym ocenimy rezultaty ostatnich protestów rolników w Warszawie.


Do słuchania od 15:00 do 18:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można skontaktować się pisząc tu: iwona.tokarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »