Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lutego 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Drugie spotkanie z dr. hab. Tomaszem Nowakiem. Opowie nam o folklorze miejskim. „Rasa. Pieśni antracytu" konfrontuje słuchaczy z pytaniem o to, co obecnie wiedzą o kulturze górniczej i skąd czerpią wiedzę o niej. Dobór utworów skłania do refleksji nad tym, czym dziś jest górnictwo, co się stało z jego mitami, legendarnym poczuciem wspólnoty i jak obraz górnika i górnictwa kształtowały piosenki oraz media. Stare pieśni odtwarzające znikający obraz świata, fragmenty „Górnika polskiego” Jarosława J. Szczepańskiego oraz „Listów z Rzymu” prof. Zbigniewa Kadłubka.

W audycji również piosenki z Wysp Brytyjskich i Stanów Zjednoczonych.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 TWOJE RADIO OPOLE
W magazynie interwencyjnym powiemy o sytuacjach, które może nie dotyczą najmłodszych. Ale już tym, którzy pieluch nie ubierają, zdarzyło się pewnie zmierzyć kiedyś z nagłą potrzebą skorzystania z toalety. Przed laty miejsc zwanych publicznymi toaletami było całkiem sporo, a ile mamy obecnie? I czy są jeszcze potrzebne, skoro pojawiły się inne możliwości? O tym powiemy więcej w magazynie interwencyjnym, po godzinie 12.

W dalszej części naszego środowego spotkania „O poczuciu własnej wartości” porozmawiamy z Izabelą Antosiewicz, autorką książki pod tym właśnie tytułem. Warto słuchać uważnie, bo dla słuchaczy Radia Opole będziemy mieli w prezencie egzemplarze tej książki! W jaki sposób je zdobyć? O tym powiemy po godzinie 13 (na pewno przyda się nasz numer telefonu 774 541 541).

W audycji także:
13:45 Cykl tematyczny (cz. 2) – Wiesław Kolbusz
14:30 w piątki: Zagraj w to jeszcze raz
14:55 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »