Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lutego 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Drugie spotkanie z dr. hab. Tomaszem Nowakiem. Opowie nam o folklorze miejskim. „Rasa. Pieśni antracytu" konfrontuje słuchaczy z pytaniem o to, co obecnie wiedzą o kulturze górniczej i skąd czerpią wiedzę o niej. Dobór utworów skłania do refleksji nad tym, czym dziś jest górnictwo, co się stało z jego mitami, legendarnym poczuciem wspólnoty i jak obraz górnika i górnictwa kształtowały piosenki oraz media. Stare pieśni odtwarzające znikający obraz świata, fragmenty „Górnika polskiego” Jarosława J. Szczepańskiego oraz „Listów z Rzymu” prof. Zbigniewa Kadłubka.

W audycji również piosenki z Wysp Brytyjskich i Stanów Zjednoczonych.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Luty jest rekordowy pod względem temperatur w naszym kraju. Z jednej strony wszyscy się cieszymy z nadejścia wiosny, ale z drugiej strony jest to związane z ociepleniem klimatu. Porozmawiamy również na temat dziur w drogach po zimie. Słuchacz pytał o konkretną trasę, więc słuchacz dostanie konkretną odpowiedź!

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole –Daniel Klimczak
  • Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy o fotel burmistrza Prudnika. Naszą rozmówczynię zapytamy o powody takiej decyzji, a także o pomysły na rozwój gminy, którymi będzie starała się zyskać przychylność wyborców.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
kacper.snigorski@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »