Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lutego 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" posłuchamy nowości singlowych z obszarów disco- popowych, pojawi się m.in. Dua Lipa i Jason Derulo. Nie zabraknie także propozycji funkowo- soulowych, np. od zespołu The New Mastersounds.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

11:00 SCIENCE BEZ FIKCJI
Pociągi samojezdne są już testowane w niektórych miejscach na świecie. Najczęściej obsługują linie lotniskowe lub przewozy towarowe. Przejście na składy niewymagające pracy maszynisty jest nieuniknione, bo brakuje pracowników. O tym m.in. w pierwszej godzinie programu. Powiemy też o tym, jak sztuczna inteligencja pomaga w nauce języków obcych.

W drugiej godzinie zaprosimy na wycieczkę po ultranowoczesnej serwerowni. Naszym przewodnikiem będzie Damian Kolarczyk, dyrektor Centrum Przetwarzania Danych w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu.

W ramach audycji także:
11:45 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 11:05 do 13:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można się skontaktować pisząc tu: wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »