Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 lutego 2024 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
W najnowszym utworze „Above All/Ponad Wszystko” opolska wokalistka Monika Lebich apeluje do słuchaczy „W Twoich rękach jest moc sprawcza, odmieńmy realia i zamiast tylko mówić o problemach społecznych, zadziałajmy!”.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

15:00 POPOŁUDNIÓWKA RADIA OPOLE
Jutro przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje Opole. Fala uchodźców wojennych z terenów objętych walkami napłynęła również do Nadwórnej miasta partnerskiego Prudnika. Na zachodniej Ukrainie był niedawno Jan Poniatyszyn, który rozmawiał z żyjącymi tam Polakami.

Za mundurem... mieszkańcy sznurem. W Hali Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu trwa właśnie „Spotkanie z mundurem”. To doskonała okazja by zapoznać się ze sprzętem wojskowych, strażaków, policjantów i pracowników służby więziennej, a także poznać tajniki ich pracy. Przed budynkiem oprócz wozów strażackich i wojskowych, zaparkował również krwiobus, w którym można podzielić się najcenniejszym darem. Na miejscu była Joanna Gerlich.

Lekarze z Opolskiego Centrum Onkologii biorą udział w jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. Na żywo z Opola transmitują operację do Dubaju, a konkretniej na konferencję "EndoDubai 2024". Zabieg dotyczy usunięcia ognisk endometrialnych u 38-letniej pacjentki. Jak ta operacja będzie przebiegać, o to pytała nasza reporterka Monika Matuszkiewicz-Biel profesor Ewą Milnerowicz-Nabzdyk, ordynator oddziału ginekologii onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii.

W magazynie ekonomicznym Radia Opole spotkamy się z mec. Wojciechem Malinowskim, z którym porozmawiam o procesie przekształcania działek.

Do słuchania od 15:00 do 18:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można skontaktować się pisząc tu: iwona.tokarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »