Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 grudnia 2023 roku

0:00 PASMO POWTÓRKOWE
WTOREK – SOBOTA
00:00 Poranna rozmowa Radia Opole
01:00 Wieczorne pasmo edukacyjne
04:00 Popołudniówka Radia Opole

SOBOTA/NIEDZIELA
00:00 Muzyka na noc – redakcja muzyczna
01:10 Agroradio
02:00 Mamy lato! – wakacyjna akcja Radia Opole
04:00 Sience bez fikcji – magazyn naukowy Radia Opole

NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK
00:00 Wszystko o literaturze
02:00 Mój Opolski Dom
03:00 60 lat KFPP
05:00 Program z przedstawicielami OPP

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
2 tysiące złotych, co miesiąc, aż do zakończenia studiów. To stypendium zarządu województwa opolskiego fundowane studentom kierunków lekarskich, którzy wsparcie finansowe później muszą "odpracować" w opolskim szpitalu albo przychodni. Inicjatywa doczekała się już 4. edycji. Dziś stypendyści podpisali stosowne umowy. Tym razem jest ich 35. Na uroczystym podpisaniu umów była Agnieszka Stefaniak.

Badanie poziomu cukru i ciśnienia, profilaktyka raka jąder i piersi oraz "Szpital pluszowego misia" dla dzieci. Tak wyglądała sobotnia akcja studentów kierunku lekarskiego w centrum handlowym "Karolinka" w Opolu. Przyszli lekarze namawiali klientów galerii do poświęcenia chwili dla zdrowia. Chętni mogli również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz podszkolić w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pojechał tam z mikrofonem Witold Wośtak.

Siedemdziesiąt psów i prawie dwieście kotów. Tyle zwierząt czeka na adopcję w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Jak przebiega taki proces? Co musimy wziąć pod uwagę, kiedy chcemy stworzyć nowy dom dla czworonożnego pupila? Anna Kurc rozmawiała o tym z Dorotą Skupińską, kierowniczką opolskiego schroniska, Stanisławem Firlikiem, lekarzem weterynarii oraz panem Jakubem, który zdecydował się na adopcję kundelka o imieniu Nero.

Policjanci, nauczyciele, księża, a także służba więzienna - to tylko kilka z drużyn, które rywalizowały podczas halowego turnieju piłki nożnej. Kolejna edycja "Rodzinnego kibicowania fair play" odbyła się wczoraj (10.12) w Strzelcach Opolskich. Skąd pomysł na właśnie taki dobór zawodników? Jak turniej postrzegają sami zawodnicy i czy księżom w przerwie między mszami zdarza się grać w piłkę w... sutannach? Odpowiedzi na te pytania w relacji Wiktorii Kramczyńskiej.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »