Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 grudnia 2023 roku

0:00 PASMO POWTÓRKOWE
WTOREK – SOBOTA
00:00 Poranna rozmowa Radia Opole
01:00 Wieczorne pasmo edukacyjne
04:00 Popołudniówka Radia Opole

SOBOTA/NIEDZIELA
00:00 Muzyka na noc – redakcja muzyczna
01:10 Agroradio
02:00 Mamy lato! – wakacyjna akcja Radia Opole
04:00 Sience bez fikcji – magazyn naukowy Radia Opole

NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK
00:00 Wszystko o literaturze
02:00 Mój Opolski Dom
03:00 60 lat KFPP
05:00 Program z przedstawicielami OPP

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Grenlandię odwiedzimy razem z Jędrzejem Józefowiczem. Pokonamy 400 km pieszo, a nocować będziemy w namiocie. Sprawdzimy też, czy pracując e jednym z islandzkich hoteli można zarobić na podróż dookoła świata. Ponadto nauczycielka florystów Monika Bębenek pochwali się wystawą świątecznych dekoracji. Zapytamy także, jak udekorować stół na święta. Zapraszamy!

W sobotniej audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik

W Opolu, turyści odwiedzający bibliotekę „na Rondzie” chwalą aktywność kierownictwa placówki za organizację bardzo ciekawych spotkań podróżniczych. Np. ostatnio dzięki pasjonującym opowieściom podróżników mogliśmy odwiedzić m.in. Islandię, a wczoraj – pieszo wędrować po Grenlandii, by w przyszłych tygodniu, 15 grudnia o godz. 18 – tej , wędrować z plecakiem przez Azję Południowo – Wschodnią. A to za sprawą spotkania z opolskim podróżnikiem, Tomaszem Palusskiem, który w tym regionie spędził osiem tygodni odwiedzając osiem krajów. Jednak nie będzie to relacja z jego podróży lecz … warsztaty podróżnicze.

W magazynie Obieżyświat o nowej formie spotkań, czyli warsztatach podróżniczych w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu – ich pomysłodawca, Tomasz Palussek.

Ponadto zaprosimy do brzeskiej Kafejki pod Globusem na spotkanie z Dariuszem Tęczą (13 grudnia godz. 18 –ta, kawiarnia Ambrozja), by tym razem poczuć smak i zapach mistycznej dla Szerpów, a dla turystów jednej z najpiękniejszych gór świata – Ama Dablam ( 6.856 m n.p.m.) w paśmie Himalajów.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis, uzupełniony pięknymi zdjęciami Tomasza Palusska, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »