Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 grudnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Buffalo Springfield - Again

Trzecia płyta jednej z czołowych grup amerykańskich, która pod koniec lat 60-tych pioniersko i fantastycznie połączyła folk z rockiem i psychodelią. Pozostaje żałować, że nie nagrali kolejnej.

Child - Child

Płyta wydana w 1969 roku z jednej strony wpisuje się w obowiązujące wówczas "hippisowskie" granie, jednak sporo tu gitarowego odlotu i brudu, który sprawia, że mogą być zaliczani do współtwórców hard rocka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
W tym świątecznym okresie atakowani jesteśmy niemal na każdym kroku równie świąteczną muzyką. Dźwięk dzwoneczków towarzyszy nam na każdym kroku. Okazuje się, że muzyka oprócz wprawiania nas dobry nastrój, ma nas też zmuszać do określonych zachowań konsumenckich. Sprawdzimy, jak działają takie mechanizmy.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Z pasji uczyniła pracę. Jej hobby miało swój początek w niesieniu pomocy małym istotom. Udało się jej spotkać na swojej drodze mężczyznę, którego ona sama zauroczyła - sobą i zamiłowaniem do świata "naszych mniejszych braci". Właśnie takiego męża wymarzyła sobie jeszcze... w dzieciństwie. Joanna Domańska stała się bohaterką reportażu Justyny Przyborowicz w roku 2016: "Nóżki jak Elvis Presley". To opowieść o drodze do szczęścia, na której nie tylko dobrych ludzi można spotkać. Do audycji pierwszej dodam jeszcze krótki reportaż o... osłach, które bardzo chciały "dorwać się" do radiowego mikrofonu. To nie jest metafora.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza - w zastępstwie Beaty Granatowskiej - Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »