Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czas adwentu, to czas w którym odkrywać można nie tylko niespodzianki ukryte pod kolejnymi numerami specjalnego kalendarza, ale również szereg dzieł nawiązujących do oczekiwania na Boże Narodzenie. A gdyby nawet te muzyczne zestawy sprowadzić do jednego tylko tytułu, odkrywanie piękna i różnorodności muzyki staje się jeszcze lepszą zabawą. Dlatego wspólnie odkryjemy bogactwo przykładów muzycznych odwołujących się do jednego z najbardziej znanych i niezwykłych tekstów - kantyku "Magnificat".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Grudzień rozpoczniemy od podsumowania meczu Polska - Argentyna, ale nie samym mundialem człowiek żyje!

W czwartkowy poranek będzie też o wspólnym śpiewaniu na opolskim rynku. Jaki hit będą nucić mieszkańcy? Słuchajcie nas od 6:00. Wszystko wyjaśnimy.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Od 1 grudnia, czyli od dzisiaj, sektor publiczny musi zmniejszyć zużycie energii o 10%. Wdrożenie oszczędności dotyczy m.in. urzędów rządowych i samorządowych, podległych im jednostkom, zakładów opieki zdrowotnej i uczelni wyższych. O tym, jak i na czym oszczędzać porozmawiamy z prorektorem Politechniki Opolskiej prof. Tomaszem Boczarem. Powiemy także o rozpoczętej rekrutacji do Legii Akademickiej.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl
kacper.snigorski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »