Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 listopada 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Ralph Towner – amerykański multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i bandleader. Gra na gitarze dwunastostrunowej, gitarze akustycznej, fortepianie, syntezatorze, instrumentach perkusyjnych i trąbce.

Harry Connick Jr. – amerykański pianista jazzowy, kompozytor, autor tekstów piosenek, piosenkarz i aktor.

Bill Charlap – amerykański pianista i kompozytor jazzowy. Jest synem Moose Charlapa, kompozytora z Broadwayu i piosenkarki Sandy Stewart. Studiował w New York High School Of The Performing Arts.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Politycy Solidarnej Polski poinformowali w piątek o złożeniu projektu ustawy, który ma zlikwidować przywileje mniejszości niemieckiej w Polsce. - Tyle praw dla mniejszości niemieckiej w Polsce, ile praw dla mniejszości polskiej w Niemczech - powiedział polityk tej partii Janusz Kowalski. Mniejszość Niemiecka zaprosiła w związku z tą wypowiedzią posła Kowalskiego dziennikarzy na konferencję prasową do siedziby Związku Niemieckich Stowarzyszeń społeczno - kulturalnych. Będzie tam Joanna Matlak, która zda nam relację z tej konferencji.

Czy będzie więcej pieniędzy na hospicja? Wracamy do problemów opolskiego "Samarytanina", hospicjum, które czeka na rozliczenie z NFZ nadwykonań i możliwości organizacji kolejnych miejsc dla osób potrzebujących. Takich osób niestety wciąż przybywa. Czy uda się im pomóc? Katarzyna Doros-Stachoń zajmie się tym tematem.

Witold Wośtak śledzi z uwagą sprzedaż przez gminy węgla po preferencyjnych cenach. Tym razem zajrzy do gmin Rudniki i Gorzów Śląski, gdzie podobno "czarne złoto" jest sprzedawane po wyjątkowo niskich cenach. Sprawdzimy, czy to prawda.

Do słuchania od 09:00 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »