Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
New Triumvirat - Pompeii

W 1977 Triumvirat był już wielką gwiazdą ze sporym dorobkiem, jednak tarcia spowodowały, że kolejny album, po sporych zmianach personalnych ukazał się pod nazwą New Triumvirat. Mimo to okazał się dużym sukcesem i nie pozostawił wątpliwości, kto był zasłużonym liderem zespołu. Szkoda jednak, że był ostatnim tak ambitnym i pozostającym w nurcie progresywnym albumem.

Richard Wright - Wet Dream

Pierwsza solowa płyta klawiszowca i współzałożyciela Pink Floyd z 1978 roku pozostaje bliska twórczości macierzystej grupy. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie instrumenty klawiszowe tworzyły w większości jej kompozycji ów wyjątkowy klimat i na nastrój postawił tutaj Wright. Fantastycznie też dobrał towarzyszących muzyków, zwłaszcza gitarzystę Snowy White'a, a niezwykle przejmujące są również partie, znanego chociażby z King Crimson, Mela Collinsa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 POLITYCZNY OBRAZ TYGODNIA
W piątkowym Otwartym Mikrofonie wydarzenia całego tygodnia skomentuje Magdalena Ogórek w swoim cyklu "Polityczny obraz tygodnia".

Z kolei Alicja Gawinek powie o wolontariacie pracowniczym, a na koniec programu powiemy o szkole, w której konflikty rozwiązują przeszkleni mediatorzy będący jednocześnie uczniami.

W programie wrócimy także do tematu szkoły XXI wieku. O tym, jak uczyć, żeby zaciekawić porozmawiamy z dyrektorem Prószkowskiej Pomologii Dariuszem Sobkowem.


Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Magdalena Ogórek i Aneta Skomorowska-Kobza.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Magdalena Ogórek, Aneta Skomorowska-Kobza
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »