Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 października 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Kultura Iranu lub kultura Persji należy do najbardziej wpływowych na świecie. Iran, znany również jako Persja, jest powszechnie uważany za jedną z kolebek cywilizacji.
Saksofonista/teoretyk Hafez Modirzadeh występował, nagrywał, publikował i wygłaszał międzynarodowe wykłady na temat oryginalnych międzykulturowych koncepcji muzycznych, obecnie jest profesorem Creative/World Music na Uniwersytecie Stanowym San Francisco. "I vinens speil" norweskiego chóru Skruk i irańskiej wokalistki Mahsy Vahdat - to pieśni poetyckich sufickich poetów Rumiego i Hafeza.


Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
9:00 DOBRY MOMENT
Poniedziałek w Radiu Opole minie nam śpiewająco. To za sprawą projektu "Wokalove". W Dobrym Momencie zdradzimy co kryje się za tą nazwą i powiemy o teledysku do piosenki zespołu Kwiat Jabłoni, który nagrano na Wyspie Bolko w Opolu.

W audycji również:
10:45 Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideachksiążkę Jonny'ego Thomsona czyta Agnieszka Zientarska
11:45 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (poniedziałek-czwartek)
11:45 Czytasie – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (piątek)

Do słuchania od 9:05 do 12:00 zaprasza Magda Szybińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:magdalena.szybinska@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2022 – pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »