Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 września 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pochodzący z Sétif w Algierii charyzmatyczny lider zespołu i multiinstrumentalista Anouar Kaddour Cherif jest zanurzony w tradycjach muzyki klasycznej Afryki Północnej od czasów, gdy występował z różnymi zespołami we Wschodniej Algierii, gdzie rozwinął swoją miłość do muzyki arabsko-andaluzyjskiej i doskonalił swoją talenty jako kompozytor i wokalista. Anouar Brahem to jeden z najwybitniejszych wirtuozów tunezyjskiego oud, kompozytor, aranżer i artysta o niezwykłej czujności. Pozostając wrażliwym na otaczającą go rzeczywistość, bezustannie buduje swoje uniwersum i zaprasza do niego muzyków z całego świata.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT
Miłośnikom miejskich spacerów po Strzelcach Opolskich nie musimy przypominać, że dziś kolejny spacer po tym mieście, organizowany przez działający tam prężnie Oddział PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej. Gdyby jednak ktoś chciał dołączyć do strzeleckiej grupy aktywnych pasjonatów historii, to namawiamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które rozpoczyna się – tak jak poprzednie – o godz. 10:00. Zbiórka na Placu Myśliwca, obok fontanny koło ratusza.

By zachęcić do aktywnego poznawania historii naszego regionu, dziś kolejna radiowa przechadzka po strzeleckim grodzie. O najstarszych strzeleckich zabytkach opowie Henryk Mielcarz, geograf, przewodnik terenowy po Opolszczyźnie, prezes Oddziału PTTK Centrum Edukacji Ekologicznej w Strzelcach Opolskich.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania w każdą sobotę od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »