Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 sierpnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sympatycy muzyki Beethovena, kultury muzycznej Głogówka, działalności Muzeum Regionalnego w Głogówku, melomani i przyjaciele Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena bez wątpienia niecierpliwie czekają na jubileuszową odsłonę festiwalu, który odbędzie się w drugiej połowie września. W oczekiwaniu na to wydarzenie, ale też korzystając z nieco mniej zobowiązującego, letniego czasu, przypomnimy sobie emocje i nastroje towarzyszące ubiegłorocznej odsłonie festiwalu, ale też nadzieje i radości związane z zachowaniem ciągłości wydarzenia. Rozmowom, a raczej radosnej i pełnej pasji wymianie myśli i opinii, będzie tym razem towarzyszyła nieco bardziej rozrywkowa odsłona twórczości patrona festiwalu, wszak sam Ludwig van Beethovena przełamywał schematy i wykraczał poza epokę, w której żył.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Kultura to nie tylko to, co stworzyli ludzie. To także przyroda i jej zabytki. Dlatego również powstał turystyczny pomysł połączenia tradycyjnej historii z opowieścią o naturalnym otoczeniu mieszkańców naszego regionu. Porozmawiamy również o tym, czy i jak zmieniał się nasz sposób patrzenia na przyrodę na przestrzeni dziejów.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Światowa organizacja zrzeszająca te placówki, opolskie Zoo od dawna plasuje w gronie najlepszych. Znaczący udział w tej ocenie mają , zwiedzającym przecież nieznani, pielęgniarze zwierząt, którzy oprócz specjalistycznego wykształcenia, wyróżniają się przed wszystkim sercem i poświęceniem dla swoich podopiecznych. I tak też powstał reportaż Barbary Tyslik, bo nagrywany był i sercem, i pięknymi emocjami, którymi człowiek może zwierzęta obdarzyć. Audycja, "Pielęgniarze zwierząt", powstała w roku 2012, ale i dziś może nas zachęcić do odwiedzin w tym miejscu, pełnym szczególnego uroku. Usłyszymy: Joannę Chojczak, Joannę Sobczak, Małgorzatę Rykałę, Jarosława Robutkę, Olafa Gilmana, Macieja Kempę i Grzegorza Rolika.
  • Niechaj reporterskim dodatkiem do audycji o pielęgniarzach zwierząt, będzie pytanie postawione przez Wandę Kownacką: "Kto komu w zoo...bardziej się przygląda?" Odpowiedź uzyskana kilka lat wcześniej, bo w roku 2009, przyniesie Państwu wiele ciekawych, uśmiechniętych myśli. Jak się okazuje patrzenie na pumę może działać relaksująco, ale co czuje puma obserwując nas?
  • Z ogrodu zoologicznego na południe województwa się przeniesiemy. W roku 2002 pojechałem do Podlesia, do byłego sapera (był też dowódcą i wykładowcą) który na emeryturze osiadł w Górach Opawskich. I to tam powstał reportaż, "Kadry z życia sapera". Bohater tej opowieści pokochał fotografię po swojemu, po amatorsku, ale z ogromnym zaangażowaniem. Proszę się przekonać, że warto w radiu rozmawiać o życiu w kadrze zatrzymanym.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »