Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 sierpnia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Standards Live" to album nagrany przez Keitha Jarretta Standards Trio na żywo podczas koncertu w Paryżu, w lipcu 1985 roku. Został wydany przez ECM Record. W katalogu ECM Records pojawia się debiutancki album trio Sun of Goldfinger, który tworzą wybitni i poważani awangardziści muzyki improwizowanej: gitarzysta David Torn, saksofonista Tim Berne i perkusista Ches Smith. Katrine Madsen to duńska wokalistka jazzowa. W 2002 roku założyła Katrine Madsen Sextet i dała swój debiutancki koncert na Copenhagen Jazz Festival.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Czas pomyśleć o szczepieniach przeciwko grypie. Najlepszym momentem do wykonania iniekcji jest późne lato i jesień. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w tym roku szczepienia będą w całości lub częściowo refundowane przez państwo. Z refundowanych szczepień będzie można skorzystać od 1 września. Tymczasem własną akcję szczepień organizuje Opole. Mieszkańcy stolicy regionu powyżej 65. roku życia mogą już korzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Dostępne są one w czterech przychodniach miejskich: przy Waryńskiego, Witosa, Licealnej oraz Kościuszki. Czeka blisko 2 tysiące dawek.
  • 11 na 70 wpisów na krajowej liście dziedzictwa niematerialnego dotyczy Opolszczyzny. Nasz region przewodzi pod tym względem w Polsce. Mamy unikatowe zwyczaje, wyroby i tradycje, którymi śmiało możemy chwalić się w kraju. Okazją do bliższego ich poznania był I Opolski EtnoFestiwal w Niemodlinie.
  • W magazynie także relacja z wakacyjnej akcji Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Dzisiaj (16.08) byliśmy w gminie Łubniany.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »