Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 sierpnia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Standards Live" to album nagrany przez Keitha Jarretta Standards Trio na żywo podczas koncertu w Paryżu, w lipcu 1985 roku. Został wydany przez ECM Record. W katalogu ECM Records pojawia się debiutancki album trio Sun of Goldfinger, który tworzą wybitni i poważani awangardziści muzyki improwizowanej: gitarzysta David Torn, saksofonista Tim Berne i perkusista Ches Smith. Katrine Madsen to duńska wokalistka jazzowa. W 2002 roku założyła Katrine Madsen Sextet i dała swój debiutancki koncert na Copenhagen Jazz Festival.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Magnes, pocztówkę, a może muszelkę? Jakie pamiątki przywozimy teraz bliskim z wakacji? Co jest modne, a czego absolutnie nie powinniśmy pakować do walizki? Właśnie o tym porozmawiamy we wtorkowy poranek. Podpowiemy też co znajomym warto przywieźć z Opolszczyzny.

W audycji także:
06:20 Cykl o przyłączeniu części Górnego Śląska do Polski i działalności Związku Polaków w Niemczech - Bolesław Bezeg
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W Porannej Rozmowie Radia Opole podsumujemy pierwszy Etnofestiwal w Niemodlinie. Impreza promuje niematerialne dziedzictwo kulturowe. Opolszczyzna, jest regionem, który na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa wpisał najwięcej, bo 11 elementów, a kolejne dwa czekają na wpis. Czy któreś z nich mają szansę na wpisanie na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO? Między innymi o to spytam prof. Katarzynę Smyk, przewodniczącą Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »