Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 sierpnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Początek sierpnia (podobnie jak wrzesień), to czas, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad bohaterami walczącymi z okupantami podczas II wojny światowej. Nie zawsze pamiętamy jednak, że muzycy nie żyli przecież w oderwaniu od wojennej rzeczywistości, a i muzyka tamtego czasu była i jest szczególna. Spojrzymy zatem, bardzo ogólnie i symbolicznie, na muzyczny wymiar powstania warszawskiego i wojennego dramatu polskich artystów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Zamek w Niemodlinie tętni życiem, a na długi weekend przygotowano w nim wiele atrakcji (dowiedz się więcej!). O tym, co będzie można zobaczyć i czy będzie miało to wiele wspólnego z historią, opowie Joanna Kardasińska - administratorką tego obiektu.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Najpierw przypomnimy sobie z naszego archiwum reportaż Eweliny Rusin - Różyckiej, "Niebezpieczna". O bohaterce tej historii najkrócej powiemy tak - nie chciał jej żaden zakład karny w Polsce. Odbywała wyrok 25 lat pozbawienia wolności, a jej losy mogłyby posłużyć za scenariusz do filmu grozy. Jaka jest - po tych dramatycznych doświadczeniach - co przeżyła przez dziewięć lat - warto posłuchać i przemyśleć.
  • "Szczęśliwi ludzie", za sprawą tego reportażu Andrzeja Russaka (premiera w roku 2011) przeniesiemy się do Boliwii. Autor zarejestrował opowieść franciszkanina, ojca Marcina Bryłki, który przez ponad dwadzieścia lat przebywał tam na misji. Jak przełamać nieufność ? Jak dotrzeć do serc i umysłów ludzi o jakże odmiennej mentalności? Poznawanie świata zawsze było, zawsze będzie fascynujące..
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »