Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
,,Kazimierz Marcinek z Kapelą” to ostatnia z cyklu ,,Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej” płyta, której wydawcą jest Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. W serii tej, udało się wydać wszystkich ,,ostatnich Mohikanów” lasowiackiego folkloru. Wydawca zrealizował ten cel i jeszcze inny równie ważny jakim było granie żywej muzyki na prostym, najlepiej smyczkowym instrumentarium. Sześć utworów znalazło się na płycie "Piosenka znad Nilu" grupy Roman Dublański & Krokodyle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
W pierwszej godzinie programu powrócimy do Kędzierzyna-Koźla na Paradę Mistrzów na której siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY wspólnie z kibicami świętowali zdobycie Ligi Mistrzów w Lublanie, a także pozostałe sukcesy odniesione w zakończonym sezonie. Wywalczonego po trzech latach przerwy mistrza Polski oraz krajowego pucharu.

Sporo miejsca poświęcimy również drużynie PSG Stali Nysa, która udanie zakończyła rywalizację o pozostanie w siatkarskiej PlusLidze.

Następnie przeniesiemy się do Kielc, gdzie Odra Opole w miniony czwartek (26.05) rywalizowała z miejscową Koroną w pierwszym meczu barażowym o awans do piłkarskiej Ekstraklasy. Niestety niebiesko-czerwoni przegrali te spotkanie 0:3 i w decydującej rywalizacji o awans do elity zagra rywal z Kielc.

Będziemy także mówić między innymi o odbywającym się w Opolu 53. Rajdzie Festiwalowym i zbliżającym się 9. Biegu Nyskim.

W drugiej części audycji sportowych emocji dostarczą nam piłkarze MKS-u Kluczbork. Walcząca o utrzymanie w szeregach III drużyna z Opolszczyzny zmierzy się z Odrą Wodzisław Śląski. Transmisję z tego spotkania rozpoczniemy kilka minut po godz. 17.00

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »