Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
,,Kazimierz Marcinek z Kapelą” to ostatnia z cyklu ,,Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej” płyta, której wydawcą jest Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. W serii tej, udało się wydać wszystkich ,,ostatnich Mohikanów” lasowiackiego folkloru. Wydawca zrealizował ten cel i jeszcze inny równie ważny jakim było granie żywej muzyki na prostym, najlepiej smyczkowym instrumentarium. Sześć utworów znalazło się na płycie "Piosenka znad Nilu" grupy Roman Dublański & Krokodyle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT
Decyzja Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2022 - ROKIEM BOTANIKI – uhonorowała nie tylko polskich botaników, ale również pasjonatów przyrody, którzy mając wiedzę i świadomość ustawicznie przypominają, że rośliny od zarania dziejów decydują o życiu człowieka i istnieniu planety Ziemi.

W magazynie Obieżyświat o sukcesach i troskach opolskich botaników jak również o naszej rodzimej bioróżnorodności, określanej mianem skarbu dziedzictwa przyrodniczego, opowie profesor Arkadiusz Nowak, dyrektor Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, a także kierownik zespołu do spraw bioróżnorodności roślin i grzybów w Uniwersytecie Opolskim, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Botanicznego, i oczywiście współinicjator obchodów Roku Botaniki 2022.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis, ubogacony zdjęciami, m.in. Arkadiusza Nowaka, będzie dostępny na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »