Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Steeley Dan - Pretzel Logic
  • Trzeci w dyskografii, ale pierwszy na którym zespół stał się duetem Becker - Fagen w całości odpowiedzialnym za kompozycje i brzmienie. Mamy tutaj nadal typowy dla nich eklektyzm i łączenie wszelkich gatunków, ze spora jednak dawką rocka, a nade wszystko najlepiej dotychczasowej karierze dopracowanym brzmieniem oraz wielkim przebojem, który wyniósł grupę na szczyt "Rikki Don't Lose That Number".

Gentle Giant - Octopus
  • Typową dla zespołu grę słów, zwiastującą również dźwiękowe kombinacje, mamy już w tytule, gdzie osiem utworów jest ośmioma opusami (nawiązania do muzyki poważnej w pełni to uzasadniają), rozpoczyna dla wielu najlepszy okres w historii zespołu, chociaż jest to ostatni album z jednym z trzech braci, założycieli grupy, Philem Shulmanem, co znacznie wpłynie na muzykę kolejnych płyt.

Andrzej Korzyński - W klubie disco
  • Ciekawie pomyślana płyta, która na pierwszej stronie zawiera oryginalne wykonania Korzyńskiego, skupione wokół tytułowego gatunku, a na drugiej zawiera dwa, jeszcze bardziej podkreślające klubowo dyskotekowy charakter tych kompozycji, współczesne remiksy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
12:00 TWOJE RADIO OPOLE
W środę zapytam was o zwierzęta, te domowe i podwórkowe. Kochacie, czy tylko tolerujecie? Pretekstem będzie 19. już edycja plebiscytu Serce dla Zwierząt, który ma wyróżnić osoby oddane czworonogom. Do usłyszenia!

W audycji także:
12:45 Ładna historia! – Bolesław Bezeg
13:45 Kamienie milowe – Witold Sułek
14:45 Kat kłania się i zabija – opowieść Magdaleny Ogórek, czyta autorka/powtórka/

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo: justyna.marcinska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »