Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Pavel Jakub Ryba - Smaller Wounds

Ryba to od lat jeden z najciekawszych wirtuozów basu, nie tylko w rodzinnych Czechach, a na tej płycie, sprzed dwudziestu lat, słychać, że ciekawi go łączenie różnorodnych muzycznych światów, przy czym pozostaje w obrębie szeroko pojmowanego fusion. Dla polskich fanów niewątpliwa atrakcją jest udział naszego multiinstrumentalisty i wirtuoza głównie instrumentów klawiszowych, ale przecież, zwłaszcza w początkach kariery, także basisty, Józefa Skrzeka.

Jacaszek - Pieśni

Nietuzinkowy, ambitny i oryginalny Artysta, nieustannie poszukujący i budujący własny język muzyczny, w obrębie muzyki elektronicznej, ale to określenie nie wyczerpuje bogactwa wykorzystanych tu środków, a zwłaszcza zinterpretowanych pieśni, ogólnie rzecz biorąc kościelnych. Poza "Bogurodzicą, zazwyczaj bez słów, chociaż w jakiś sposób są one obecne.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Są ludzie, których pasją jest weryfikowanie opowieści biblijnych. Należy do nich ks. Roman Piwowarczyk, który od lat bada sprawę Arki Noego. W swej książce " Arka odnaleziona" przedstawia efekty wyprawy na Ararat i zestawia je z opisami z Biblii.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Pod lakonicznym tytułem reportażu Magdaleny Blimel, "Upór", kryje się historia niezwykła. Oto Jan Górski, bohater tej audycji, gdy miał 67 lat...zdał maturę. Życie nie szczędziło mu wcześniej trudnych doświadczeń, ale potrafił się z nimi uporać, bo walka ze słabościami mocno go zahartowała. Miał swoją receptę na zdrowie i szczęście, i chętnie o niej opowiedział. Reportaż powstał w roku 1980, ale do dziś wiadomo, że "stękanie i kwękanie", to nie jest najlepszy pomysł na życiowy sukces i nie tylko dlatego warto do tej audycji wrócić.
  • Także w tych trudnych czasach warto pamiętać, że bezpłatny lek, wymyślony przez amerykańskiego lekarza Huntera Cambella Adamsa, jest dostępny również w Opolu. Ordynuje go grupa oryginalnie przebranych, radosnych ludzi. W reportażu Barbary Tyslik,"Doktor z czerwonym nosem", o leczeniu... śmiechem i swojej pracy opowiedzą wolontariusze z opolskiego oddziału Fundacji "Dr Clown", najmłodsi pacjenci z opolskich szpitali oraz dr Ryszard Noparlik. Audycja powstała w roku 2014, ale jej przesłanie nic na aktualności nie straciło i pogodę ducha wszystkim przynosi.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »